اخبار اقتصادی

 

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شامگاه چهارشنبه در جریان مراسم افتتاح ۳۷ طرح مخابراتی در شهرستان اردستان استان اصفهان بیان کرد:

در حال حاضر استراتژیک بودن موقعیت مکانی و جغرافیایی استان اصفهان اهمیت حوزه ارتباطات و سرمایه گذاری در این بخش را می‌رساند و در سالهای اخیر هم سرمایهگذاریهای خوبی در این استان شده و از مسیرهای فیبرنوری به منظور بهبود ارتباطات و توسعه نسل سوم و چهام شبکههای مخابراتی استفاده شده است.

با این که بخش زیادی از صحبتهای وزیر در رابطه با شهرستان اردستان و مسائل مربوط به آن بود، اما در بخش انتهایی صحبتهای خود به مسئله گوشیهای موبایل و حاشیههای پیش آمده پیرامون بازار آن هم اشاره کرد و بیان داشت که:

از ابتدا به عنوان مدل برخورد با این پدیده بسیار نامبارک در جامعه که سبب رنجش و ظلم به مردم شد سه گام را مطرح کردیم و در گام اول اسامی شرکت‌های وارد کننده را منتشر و شفاف سازی کردیم.

گام دوم این بود که در راستای حقوق مردم سامانه‌ای را فراهم کنیم تا مردم ببیند که گوشی را که در بازار تهیه می‌کنند کدام وارد کننده این گوشی را وارد کشور کرده و آیا با ارز دولتی وارد کرده یا ارز آزاد. این هم انجام شد و این چارچوب را در گام دوم فراهم کردیم که مردم بتوانند شکایت کنند.

گام سوم پیگیری قضائی پرونده کسانی بود که ارز را با نرخ دولتی گرفتند و با نرخ آزاد ارائه و سوء استفاده کردند و در این راستا کارگروه مربوطه تشکیل و مکاتبات لازم با سازمان تعزیرات حکومتی و حمایت از مصرف کننده انجام و بازرسی لازم صورت گرفته است.

او در ادامه با اشاره به این که آنها در برخورد با این افراد کوتاهی نخواهند کرد ادامه که:

به دلیل سوء استفاده صورت گرفته قیمت‌ها افزایش و توان خرید مردم هم کاهش یافته است اما با پیگیری و اقدامات صورت گرفته در طی 10 روز آینده بازار به تعادل خواهد رسید.

حال باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا صحبتهای وزیر در روزهای آینده تاثیری بر بازار گوشیهای موبایل خواهد گذاشت و آیا شاهد برخوردهای عملی آنان با عوامل این مسئله خواهیم بود.

نظر شما در مورد صحبتهای مطرح شده چیست؟ آیا تا ۱۰ روز دیگر همه چیز در بازار گوشیهای موبایل به تعادل ميرسد؟ و این که دقیقاً منظور وزیر از به تعادل رسیدن قیمتها چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

.

 گروه خبری وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

سپـــــــاس از حضور گرمتانــــــــ