برای خیلی ها این سوال پیش می آید که شیر گرم بهتر است یا شیر سرد؟

 

اخبار سلامت

 

شیر را می توان به عنوان یک غذای کامل دانست و مصرف آن برای سلامتی بسیار مهم و ضروری است.اما افراد زیادی هستند که نقش شیر را در سلامتی خود نادیده می گیرند و یا به شیر حساسیت دارند.به گزارش الودکتر باید بدانیم شیر را چگونه مصرف کنیم که بهتر جذب بدن شود و خواص آن حفظ شود .

شیر

با مصرف روزانه و منظم شیر می‌توان از ابتلا به بیماری‌هایی همچون دیابت نوع دوم، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی_ عروقی و کلسترول بد خون جلوگیری کرد.

شیر گرم یا شیر سرد؟

شیر حاوی ویتامین هایی چون امگا 3 و کلسیم استو به عنوان یک نوشیدنی در وعده صبحانه به تقویت حافظه و انرژی بدن کمک شایانی می کند.
افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می برند،بهتر است شیر را ولرم در وعده صبحانه مصرف کنند و از آنجایی که شیر مزاج سردی دارد بهتر است آن را ابتدا گرم و سپس میل کرد.همچنین، برای از بین بردن باکتری های موجود در شیر (تب مالت) پزشکان توصیه می کنند آن را به مدت 20 دقیقه بجوشانید.

طریقه جوشاندن شیر

طریقه جوشاندن شیر به این ترتیب است که به‌اندازه یک‌چهارم شیر،‌آب به آن اضافه کنید. سپس در حرارت ملایم بجوشانید تا آب اضافه شده، تبخیر شود.

یکی از مهم‌ترین دلایل ابتلا به اسهال درکودکانی که نوشیدنی‌ سرد بویژه شیر می‌خورند،‌ کاهش انرژی معده و اختلال در عملکرد این عضو است.

وقتی شیر را از یخچال درمی‌آورید و به کودک‌ می‌دهید و او بی‌وقفه می‌نوشد، حجم زیادی شیر سرد وارد معده می‌شود و معده پیش از آن که مشغول هضم و جذب شود، بخش زیادی از انرژی‌ را به دلیل سردی شیر از دست می‌دهد. پس انرژی کمتری برای هضم و جذب آن ذخیره می‌کند.

 

.

 گروه سلامت و زیبایی وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

سپـــــــاس از حضور گرمتانــــــــ