راه رفتن و نشستن نوزاد از جمله بخش های هیجان انگیز رشد وى است که باید روش صحیح آن را به کودکانمان آموزش دهیم.

 

کودکان

 

کودکان به شیوه های مختلفی روی زمین می نشینند و بازی می کنند. هر مدل نشستن کودک برای والدین آن ها شیرین است. اما اگر سلامتی آن ها برایمان مهم است باید نگاه دقیق تری به این موضوع داشته باشیم.

اکثر کودکان تمایل دارند که به شکل دبلیو (W) بشینند. از نظر روانشناسی با این شیوه نشستن آن ها احساس امنیت و حمایت می کنند. متاسفانه این شیوه نشستن به هیچ عنوان صحیح نیست و والدین اطلاع کافی در مورد آن ندارند. شکل دبلیو نشستن تاثیر منفی روی الگوهای رشدی کودکان به جا می گذارد. از جمله این تاثیرات می توان به مشکلات ارتوپدی،ایجاد وقفه در ثبات فیزیکی، نقص در کنترل حالات بدن و ایجاد وقفه در رشد مهارت های کنترلی اشاره کرد.

این مدل نشستن در مقایسه با سایر اشکال نشستن، ستون پشتی بدن کودک را گسترده کرده و باعث می شود وقتی او سرگرم بازی و حرکت است، نیاز کمتری به جابجایی وزن بدن، کنترل وضعیت بدنی و تعادل داشته باشد. در نتیجه کنترل بالاتنه کمتر شده و عضلات میانی بدن تحلیل می روند.

این شکل نشستن می تواند دررفتگی استخوان لگن را دربرداشته و مشکلات استخوانی در کودکان را، در صورت وجود، تشدید کند.

هر وقت که کودک شما به این شکل نشست، به سرعت به او توصیه کنید چهارزانو بنشیند، یا پاهایش را دراز کرده و آنها را در یک طرف قرار دهد. اگر کنترل وضعیت نشستن فرزندتان برای شما دشوار است، برایش میز و صندلی تهیه کنید تا هنگام بازی روی آن بنشیند. همچنین می توانید از کمک یک کاردرمانگر برای تمرین های روزانه بهره ببرید.

 

.

 گروه سلامت و زیبایی وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

سپـــــــاس از حضور گرمتانــــــــ