تا از غلات صبحت می شود احتمالا قوطی سریال صبحانه تان را به خاطر می آورید که کمی هم از دست آن خسته شده اید. شاید هم ارزن را فقط غذای پرنده ها بدانید. ولی بد نیست ارزن را به عنوان یک انتخاب در نظر بگیرید و شاهد تاثیرات آن بر سلامت تان باشید. حساسیت به غلات حاوی گلوتن روز به روز بیشتر می شود. اگر شما هم جدای از بیماری سلیاک، احساس می کنید که با خوردنغلات حاوی گلوتن مثل انواع نان گندم دچار حساسیت هایی مثل خارش و قرمزی پوست یا باد کردن شکم می شوید، بد نیست به سراغ ارزن بروید.

 

اخبار سلامتی

 

اگر چه انواع مختلفی از ارزن در سراسر دنیا رشد می‌کنند، اما متداول‌ترین آن ارزن مرواریدی است. از نظر تاریخی به احتمال زیاد ارزن از آفریقا نشأت گرفته است. اما پس از آن حدود ده‌ هزار سال قبل، در آسیا و خاورمیانه گسترش یافت.

در سراسر دنیا ۶ نوع ارزن کشت می شود. ارزنهای ایران ارزنهای معمولی و گاورس می باشد بدین صورت که گاورس در کاشان و ارزن پروسو در مازندران کشت شده و هر دو به عنوان توده های بومی در این منطقه مطرحند. علت اصلی پتانسیل عملکرد کم ارزنها فصل رشد کوتاه آنهاست.  ولی اگر بتوانید از نوع مرواریدی و انگشتی آن که بیشتر در آفریقا و هند کاشت می شود برای خوردن پیدا کنید بهتر است. 

.

 گروه سلامت و زیبایی وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ