حضرت فاطمه ‏ى زهراء عليهاالسلام داراى صفت رضا بود، يعنى هر سختى و مصيبت و رنجى را كه خداوند براى او مقدر كرده بود، تحمل مى‏ كرد و به آن راضى بود. با ما همراه باشید .

 

حضرت فاطمه ‏ى زهراء عليهاالسلام داراى صفت رضا بود، يعنى هر سختى و مصيبت و رنجى را كه خداوند براى او مقدر كرده بود، تحمل مى‏ كرد و به آن راضى بود. ما سراسر زندگى پر بركت فاطمه ‏ى زهرا عليهاالسلام را مملو از غم مى ‏بينيم، اما هيچ‏گاه سخنى از اعتراض و نارضايتى به ميان نمى ‏آورد. در تمام اين وقايع دردناك، فاطمه عليهاالسلام به مقدرات خداوند تن درمى ‏دهد و كوچك ترين اعتراضى ندارد، البته ايشان به بهانه‏ ى تقدير، دست از مبارزه با غاصبان نكشيدند و به وظيفه ‏ى خود عمل نمودند.

فاطمه ‏ى زهرا عليهاالسلام بر سختي هاى دنيا خرسند بود:
عن جابر بن عبداللَّه قال:
«دخل رسول‏اللَّه صلى اللَّه عليه و آله على فاطمة و هي تطحن بالرحى و عليها كساء من حملة الإبل، فلما نظر إليها قال: يا فاطمة! تعجلي فتجرعي مرارة الدنيا لنعيم الآخرة غداً. فأنزل اللَّه «و لسوف يعطيك ربك فترضى.»
جابر بن عبداللَّه گويد: پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم وارد منزل فاطمه ‏ى زهرا عليهاالسلام شدند در حالى كه عبايى از پشم شتر بر دوش حضرت فاطمه عليهاالسلام بود و با دست آسيا مى‏ كردند.
پيامبر نگاهى به فاطمه ‏ى زهرا عليهاالسلام نمودند و فرمودند: عجله كن و تلخي هاى دنيا را تحمل كن تا فردا (در بهشت) به نعمت هاى آخرت نائل گردى، چرا كه خداوند بر من نازل كرده است كه آن قدر پروردگارت به تو مى‏ بخشد كه تو راضى شوى، «و لسوف يعطيك ربّك فترضى.»

.

 گروه رسانه ای وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

.

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ