حکم تبرئه سعید طوسی با واکنش‌های تندی در فضای مجازی روبه رو شده است.

صادقی نوشته بود: «شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر تهران بدون امضای رئیس دادگاه با رأی دو مستشار از شعبه دیگر حکم صادره علیه مربی صوت و لحن مبنی بر ۴ سال حبس را نقض و او را تبرئه کرد؛ اسناد پرونده حاکی از اعمال نفوذ آشکار در فرایند دادرسی است. حدود ۲ سال بود که مدیرکل دادگستری پرونده را ازدادگاه گرفته بود.»

 با ما همراه باشید .

 

 

 

خبر‌های از این حکایت دارد که رای دادگاه تجدید نظر سعید طوسی، قاری شناخته شده قرآن صادر شده و به گفته طوسی او از اتهام وارده تبرئه شده است. این در حالی است که محمود صادقی نماینده مجلس به شدت از این حکم انتقاد کرده است.

سعید طوسی در گفت و گویی با بخش فارسی بی بی سی تبرئه خود را تائید کرد.
پیش از آن محمود صادقی در توئیتر خبر از تبرئه طوسی داده بود. صادقی نوشته بود: «شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر تهران بدون امضای رئیس دادگاه با رأی دو مستشار از شعبه دیگر حکم صادره علیه مربی صوت و لحن مبنی بر ۴ سال حبس را نقض و او را تبرئه کرد؛ اسناد پرونده حاکی از اعمال نفوذ آشکار در فرایند دادرسی است. حدود ۲ سال بود که مدیرکل دادگستری پرونده را ازدادگاه گرفته بود.»
او در توئیت‌های دیگری به تندی از این حکم انتقاد کرد و همچنین متن حکم صادره را نیز منتشر نمود.
به گفته صادقی “حدود ۴ ماه است که موضوع از طریق کمیسیون قضایی و اصل ۹۰ دنبال می‌شود، ولی دریغ از یک پاسخ مسئولان محترم”
صادقی در ادامه توئیت‌های انتقادی اش به دستگاه قضایی هشدار داد: «یأس مردم از نظام عدالت کیفری منجر به توسل آن‌ها به انتقام‌جویی شخصی می‌شود؛ پدر یکی از قربانیان مربی صوت ولحن می‌گفت: اگر دادگاه با او برخورد نکند به روش قدیمی محله مان با او برخورد خواهیم کرد. او را به جمع خود فرا می‌خوانیم و خودمان ادبش می‌کنیم.».
اما از سوی دیگر سعید طوسی سخنان نماینده تهران را رد می‌کند. طوسی در واکنش به سخنان صادقی گفت: «من این آقا را اصلاً نمی‌شناسم. قطعاً ایشان هر کسی هست دروغ می‌گوید و ادعای بی‌خودی دارد و برای خودش حرف زده است. اگر ایشان مشکلی دارند با وکیلم، آقای حمید هروی تماس بگیرند تا توجیه شوند.»
طوسی همچنین ادعای اعمال نفوذ در صدور حکم را رد کرد و گفت: “دادگاه جمهوری اسلامی تشخیص دارد، رای صادر کرده است.”
این خبر در فضای مجازی به شدت مورد توجه مردم قرار گرفته. بسیاری از کاربران از حکم صادر شده برای طوسی انتقاد کرده اند. اما برخی نیز از محمود صادقی انتقاد کرده اند. علی نادری سردبیر رجا نیوز در این باره نوشته است: «دیالمه و آیت دادیم؛ صادقی و مطهری گرفتیم. چی دادیم چی گرفتیم؟!»
اما آمنه شیرافکن روزنامه نگار اصلاح طلب هم در توئیتی از اقدام صادقی تجلیل کرده و نوشته است: «قدرت رای مردم نه با خبر تبرئه سعیدطوسی که با افشاگری محمودصادقی ارزش پیدا میکنه! …»
اخبار

محمود صادقی نماینده تهران به شدت از حکم صادره انتقاد کرده است

 

تاکنون مقامات قضایی به این ماجرا واکنشی نشان نداده اند.
سعید گندم نژاد طوسی متولد ۱۳۴۹ در تهران است. او از یک‌سالگی به مشهد رفته و از پنج‌سالگی فعالیت‌های قرآنی خود را آغاز کرد.
او قاری بین‌المللی قرآن، کارشناس شورایعالی قرآن، آموزگار کلاس‌های قرآن با تمرکز بر آموزش نوجوانان بود.
سعید طوسی بار‌ها برنده مسابقات قرائت قرآن در کشور‌های مختلف شده است.
او نفر اول مسابقات بین‌المللی سوریه ۱۳۷۲، نفر اول مسابقات بین‌المللی مالزی ۱۳۷۷، نفر اول مسابقه کشوری ابتهال و دعا، نفر اول مسابقات کشوری قرائت قرآن ۱۳۷۹ است.
پس از ایراد اتهام به سعید طوسی او موقعیت پیشین خود را از دست داد و به انزوا رفت با این حال هر از گاهی اخباری از حضور او در مجامع عمومی و برنامه‌های مناسبتی منتشر می‌شود.
ماجرای سعید طوسی از پاییز سال ۹۵ به صورت جدی مطرح شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که شاکیان او با یکی از رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور گفت و گو کردند و علیه طوسی دست به افشاگری زدند.
بازتاب گسترده ادعا‌های شاکیان باعث شد که واکنش‌های فراوانی در داخل کشور به موضوع نشان داده شود.
در آن زمان سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد: «رسیدگی به شکایتی که صورت گرفته طبق روال در حال بررسی است و هنوز مراحل رسیدگی نهائی نشده است. در مرحله اول یکی از شکات در مسئله خلاف عفت عمومی شکایتی مطرح کرد که برای این مورد قرار منع تعقیب صادر شد که این حکم قطعی شده است.»
اژه‌ای تعداد شاکیان را چهار نفر عنوان کرد.
سخنگوی قوه قضائیه  گفت: «در مرحله دوم ادعای دیگری مطرح شد و موضوع تشویق به فساد مورد رسیدگی قرار گرفت که برای این موضوع نیز قرار منع تعقیب صادر شد، اما پس از اعتراض براساس قرائن و شواهد قرار منع تعقیب لغو و رسیدگی به پرونده ادامه پیدا کرد و در حال حاضر موضوع تشویق به فساد مراحل خود را طی می‌کند و هنوز به مراحل نهایی نرسیده است.»
ماجرای سعید طوسی نگرانی‌های زیادی را در جامعه قرآنی کشور به وجود آورد، بسیاری از فعالان این حوزه خواستار روشن‌تر شدن ماجرا شدند.
اخبار
اتفاقی که رخ نداد. پرونده برای مدت طولانی مسکوت ماند. حتی گفته می‌شود تغییراتی در روند بررسی آن صورت گرفت. تغییراتی که درمواردی با اعتراض خانواده شاکیان روبه روشد.
در ماه‌های گذشته شاکیان نسبت به سکوت دستگاه قضایی درباره پرونده و عدم صدور حکم نهایی انتقاد کرده بودند.
حالا با صدور حکم تبرئه سعید طوسی این سوال مطرح است که آیا این پایان داستان است؟ باید دید واکنش شاکیان این پرونده و دستگاه قضایی به این حکم چه خواهد بود.

.

 گروه خبری وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

.

سپـــــــاس از حضور گرمتانــــــــ