دتا (دتای هندی) دارای ماده ای به نام میراگنین (متیرا گنین ) Mitragynine است.مسئله مرگ با قرص های ترک اعتیاد گیاهی به همراه مصرف ترامادول اولین بار در کشور سوئد گزارش شده است در اجساد 9 نفر از کسانی که این دو ماده را با هم در قرصی به نام کریپتوون استفاده کرده بودند متابولیت های ترامادول به مقدار زیادی پیدا شد .

تحقیقات در سوئد نشان داد که داروهای گیاهی که حاوی ترکیبات کراتوم مثل میراگنین هستند اگر با ترامادول مصرف شوند باعث اوردوز شدن مصرف کننده های ترامادول می شوند ترکیبات گنین در میراگنین با از کار انداختن انزیم پی 450 در کبد سمیت ترامادول را افزایش می دهد.

کپسول و قرصض دتا

.

این قرص ها که گفته می شود ابتدا از هند وارد شده اند با نام های “دراگون” و ” دتا ” عرضه می شوند. و مثل مخدر های دیگر حالا در داخل تولید می شوند.ه طور عامیانه، شخصی که به یک ماده مخدر اعتیاد پیدا میکند،صرفا به ان ماده اعتیاد پیدا کرده است به عنوان مثال شخصی که تریاک مصرف میکند میداند که بدنش به ترباک اعتیاد دارد.. ولی وقتی همین شخص برای کنار گذاشتن اعتیاد خود رو می اورد به استفاده از این کپسولهای به اصطلاح گیاهی،از چاله در امده و به چاه میافتد.. زیرا با مصرف این کپسولها بدن این شخص همزمان به سه داروی خطرناک شیمیایی که توسط افراد بیسواد و در محیطی کاملا الوده و به نسبتهای متفاوت غیر علمی ترکیب و درون کپسولهای خالی پر شده و در بسته های ده عددی بی نام و نشان به فروش میرسد اعتیاد پیدا مینماید.

.

محتویات کپسول دتا (دتای هندی) :

  • داروی دیفنوکسیلات
  • ترامادول
  • بوپرونورفین
  • فلفل قرمز
  • زردچوبه
  • تاتوره و بعضاً  کنجد

جالب است بدانید سه مورد ابتدایی که نامبرده شد اغلب قرصهای تاریخ گذشته بوده که از غلاف خود خارج شده و بصورت فله در بسته های یک کیلویی با یک چهارم قیمت از بازار داروی ناصر خسرو تهران تهیه میشود و سپس در اسیاب خرد شده و تبدیل به پودر میشوند،به نظر میاید تابه اینجا دلایل کافی برای عدم استفاده از این داروی مرگبار که به مرور و طی سالها ابتدا موجب تخریب دستگاه گوارشی و به طبع ان کبد،کلیه میگردد،بیان شد،پس اطلاع رسانی کنید.

اکثر این کپسول های ترک اعتیاد به اصطلاح گیاهی شامل پودر خشخاش ، ترامادول یا بایمادول یا دیفنوکسیلات و داروهای مسکن و اعصاب پودر شده هستند که با اندکی زیره و یا آویشن مخلوط می شوند که شما فکر کنید گیاهی هستند .

.

عوارض مخرب کپسول دتا :

دتا کاملآ مضر برای معده می باشد بدلیل اینکه سیستم درونی را به هم می ریزد بر روی اعصاب تآثیر منفی گذاشته و شخص را دچار ناراحتی های اعصاب می کند و روح و روان بیمار را به هم می ریزد.

دتا تآثیرات بسیار بد و خطرناکی بر کلیه و کبد دارد.

خطرناکترین قسمت این دارو زمانی است که شخص با دتا اقدام به ترک اعتیاد می کند به صورتی که در زمان مصرف دتا موروفین طبیعی بدن از کار می افتد و چون دتا خود اعتیاد آور است شخص به این دارو معتاد می شود ولی بعد از مدتی بدن از دتا اشباع شده و دیگر دتا جوابگوی بدن نیست بنابراین چون سم زدائی بطور صحیح انجام نشده حالات خماری خود را نشان می دهد بیقراری و درد بدن شروع شده و موروفین بدن نیز کاهش یافته و بیمار به ناچار دوباره به مواد مخدر روی می آورد ولی برای اینکه بتواند بدن خود را به حالت اولیه برگرداند ناچار است که مصرف خود را به سه برابر برساند و این نتیجهء درمان خودسرانهء اعتیاد با دتا بوده و شخص بیمار از چاله به چاه می‌افتد.

در ایران معمولا همانند دتای هندی نوع نامرغوب آن در دسترس عموم قرار می گیرد .اصل این قرصها ساخت کشور چین بوده و از گیاهی بنام کراتوم بدست می آید. حاوی ماده ای بنام میتراگینین mitraginine است که اثرات شادی بخش و ضد اضطراب مشابه تریاک دارد.

مصرف آن ظرف 5 تا 10 دقیقه اثر کرده و به انسان شادی می دهد و ذهن را آرام و بدن را فعال می کند. در ترک اعتیاد تریاک ومتادون مصرف دارد.ایجاد بی خوابی و بی اشتهائی میکند ودر درمان افسردگی علاوه بر اعتیاد کاربرد دارد.

مصرف آن همراه با ترامادول باعث مسمومیت حاد منجر به مرگ می شود . زیرا با از کار انداختن آنزیم p450 در کبد سمیت ترامادول را افزایش داده باعث تشنج و مرگ می شود.دراگون آزمایش مواد افیونی را مثبت نمی کند….

.

در پایان خواندن این نکته فوق العاده مهم خالی از لطف نیست :

قرص‌های ترک اعتیاد دتای هندی، دراگون، امپراتور، پرفکت، آلفا، بست، سوپر پلامپ، سناتور، پودر گیاهی همراه با شربت اشتهاآور و کپسول تقویت بدن و… تنها مواردی از این داروها هستند. در معرفی همه این قرص‌ها بیان شده که با مصرف آنها ترک اعتیاد بدون نیاز به استراحت، بدون خماری و نشئگی انجام می‌شود، فرد معتاد در مدت زمان کوتاه بدون اینکه حتی اطرافیانش متوجه شوند، می‌تواند ترک کند و علاوه بر آن، ادعا می‌شود مجوز از FDA و سازمان‌های معتبر جهانی دارند.

فروشندگان می‌گویند در ترکیب این داروها که از 80 تا 600 هزار تومان قیمت دارند، فقط چند ماده گیاهی بی‌خطر به کار رفته است؛ اما آزمایش‌های انجام‌شده از جمله در مرکز تحقیقات پزشکی قانونی روی چند نمونه از این قرص‌ها نشان می‌دهد ترامادول ماده اصلی این داروهاست؛ ماده‌ای که نه فقط به ترک اعتیاد کمک نمی‌کند بلکه به گفته دکتر صفاتیان سبب می‌شود تا افراد برای ترک دو ماده مصرفی یعنی هم ماده مصرفی نخست و هم ترامادول به پزشک مراجعه کنند.

جهت سلامتی اطرافیان خود و دوستان تان این مطلب را اطلاع رسانی کنید.

.

  گروه سلامت و زیبایی وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

سپـــــــاس از حضور گرمتانــــــــ