عربستان در این بیانیه که به فاصله چند دقیقه بعد از سخنرانی ترامپ منتشر شده است، اعلام کرده است که ریاض ملزم به همکاری با آمریکا و کشورهای دنیا جهت مقابله با خطر سیاست‌های ایران است.

trump

.

عربستان سعودی اندکی بعد از سخنان ضد ایرانی رئیس جمهور آمریکا، از راهبر این کشور علیه تهران استقبال کرد.

شبکه العربیه گزارش داد، در این بیانیه، عربستان مدعی شده‌ است که ایران از لغو تحریم‌های اقتصادی علیه خود در راستای بی‌ثبات کردن منطقه استفاده کرده است.

ریاض در این بیانیه همچنین در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود اعلام کرد که برنامه موشکی ایران تهدید جدیدی علیه منطقه است.

عربستان جنبش‌های مقاومت اسلامی مانند حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن را «تروریستی» خواند و گفت که ایران از این گروه‌ها حمایت می‌کند.

ریاض ایران را به انتقال تجربیات موشکی خود به انصارالله متهم کرد و گفت که انصارالله یمن با موشک‌های ایران، عربستان را هدف قرار می‌دهند!

در بخش از بیانیه ضد ایرانی عربستان آمده است: «ایران به حملات سایبری خود علیه عربستان و سایر کشورهای منطقه ادامه داده است».

عربستان در این بیانیه که به فاصله چند دقیقه بعد از سخنرانی ترامپ منتشر شده است، اعلام کرده است که ریاض ملزم به همکاری با آمریکا و کشورهای دنیا جهت مقابله با خطر سیاست‌های ایران است.

ترامپ در سخنرانی خود از شرکای آمریکا خواست که برای مقابله با ایران به واشنگتن کمک کنند.

روزنامه انگلیسی «دیلی میل» نوشت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به متحدان اروپایی واشنگتن گفته که نگران تحریم‌های شدیدی که ایالات متحده می‌تواند علیه ایران وضع کند، نباشند.

دیلی میل که منبع و یا زمان رخ دادن خبر خود را مشخص نکرده افزود ترامپ به «ترزا می» نخست وزیر انگلیس و «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه گفته که «هر مقدار که می‌توانید از تهران پول بگیرید»

بر این اساس، ترامپ می‌گوید: « امانوئل زنگ زد و با من صحبت کرد. و من گفتم، ببین امانوئل، آنها همین حالا پول زیادی به رنو داده‌اند. پولشان را بگیر؛ لذت ببر.»

دیلی میل به نقل از ترامپ نوشت کشورهای اروپایی فقط به یک دلیل می‌خواهند آمریکا در توافق باقی بماند و آن پول زیادی است که ایران در کشورهای مختلف خرج می‌کند.

.

 گرداوری : گروه خبری وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

.

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ