بعضی از نرم افزار ها یا بازی ها دارای دو نسخه میباشند؛یک نسخه نصبی که تمام نرم افزارها دارای این نسخه میباشند و نرم افزار روی سیستم نصب میشود و یک نسخه که پرتابل نامیده میشود و بعضی از نرم افزارها در کنار نسخه نصبی دارای نسخه پرتابل هم می باشند.تفاوت این دو نسخه در چی هست؟؟؟

نسخه نصبی و نسخه پرتابل چیست

.

هر کدام مزایا و معایب خودشون رو دارند : 
نسخه های نصبی در مجموع بسته به نوع و کارایی که دارند کاملتر هستند.
به عنوان مثال این نوع از نسخه ها Template و Sample ( فایلهای نمونه و ساخته شده توسط سازنده یا توسعه دهندگان نرم افزار) و یا بانک اطلاعاتی و کتابخانه های موجود در نرم افزار را کامل در خود جای داده اند در صورتی که نسخه قابل حمل معمولاً اینطور نیست.
و از دیگر مزایا اینکه ممکن است در برخی از آنها نیاز به تنظیم های خاصی داشته باشید که در نوع نصبی این تنظیمات را کافی است یک بار انجام دهید. اما در نوع قابل حمل در هر بار شروع به کار آن بایستی این تنظیمات را انجام دهید. پس در نتیجه بنابر نوع نرم افزار و برنامه معمولاً برای کسانی که به شکل حرفه ای با یک نرم افزاری کار می کنند. منطق حکم می کند که از نوع نصبی آن استفاده شود.
در مقابل نسخه های قابل حمل و بدون نیاز به نصب (Portable) هم این ویژگی را دارند که منابع سیستم عامل را کمتر اشغال کرده و مانع فرسودگی آن می شوند. و همچنین در هر مکانی (مثل کافی نت ها، دانشگاه و محیط هایی که پشت سیستم خود نیستید) قابل استفاده است و به سرعت نیاز شما را برطرف می کند. پس گاهی این نسخه ها در صرفه جویی زمان به شما کمک می کنند.
این ها بخشی از مزایا و معایب این دو نسخه هستند که شما بهتر است ببینید کدام نوع از آنها بیشتر مناسب شرایط شما است؟

.

 گرداوری اختصاصی :  گروه نرم افزاری سایت شبهای تنهایی

.

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !