فیس‌اپ چگونه با تغییر چهره به حریم خصوصی نفوذ میکند؟

اخیراً نرم‌افزار «فیس‌اَپ FaceApp» مورد توجه بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان قرار گرفته که کارایی آن بیش از هرچیزی مایه سرگرمی و نشاط لحظه‌ای است.

این نرم افزار در کنار شهرتی که کسب کرده، انتقاداتی نیز به همراه داشته است، به طوری که بسیاری کارشناسان حوزه فناوری، ابراز کرده اند این اپلیکیشن می‌تواند تهدیدی برای نفوذ به حریم خصوصی افراد باشد.
وب‌سایت شبکه خبری «ای‌بی‌سی» ضمن اشاره به اینکه روزانه 700 هزار نفر در سراسرجهان این برنامه را دانلود می‌کنند به نقل از کارشناسان امنیتی خود می‌نویسد که نرم‌افزار «فیس‌اپ» مانند دیگر نرم‌افزارهای مشابه نه‌تنها آموزه‌های نژادپرستی و فاشیستی را تقویت می‌کند بلکه مشخص نیست این نرم‌افزار با اطلاعات دریافتی از کاربر چه کار خواهد کرد.

این نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض رنگ‎های روشن را برای تغییر پوست صورت کاربران استفاده می‌کند که این امر موجب تقویت معیارهای زیبایی و جذابیتی شود که سفیدپوستان را معیار زیبایی قرار می‌دهد که نتیجه آن گسترش آموزه‌های نژادپرستانه و فاشیستی در جهان است.
«واشنگتن‌پست» نیز در گزارشی به علل همه‌گیرشدن ناگهانی نرم‌افزار «فیس‌اَپ» در بین شهروندان آمریکایی و جهان می‌پردازد و جنبه سرگرمی این نرم‌افزار را عامل اصلی می‌داند.

این گزارش با استناد به کارشناسان می‌نویسد: نباید تنها به جنبه‌های سرگرم‌کننده این نرم‌افزار توجه داشت؛ در واقع با نصب این نرم‌افزارو تنها در ازای لحظاتی خوشی ما می‌پذیریم تمام اطلاعات خصوصی خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهیم؛ هنگام استفاده از «فیس‌اَپ»، این نرم‌افزار به سرعت به هدف «ارتقاء خدمات» و همچنین بمباران آگهی‌های تبلیغاتی در آینده حجم زیادی از اطلاعات مربوط به شما را از گوشی ردیابی و جمع‌آوری می‌کند.

 گرداوری : گروه خبری وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

.

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !