« 360 درجه » اثری متفاوت و زیبا در سینمای ایران و جدیدترین ساخته سام قریبیان 

.

کارگردان :سام قریبیان

خلاصه داستان :جاوید ( میلاد کی مرام ) مرد جوانی است که به جرم حمل مواد مخدر دستگیر می شود و به تحمل 3 سال حبس محکوم می گردد. وی پس از طی شدن دوران محکومیتش، آزاد می شود و به دنبال انتقام از کسانی که او را وارد این جریان کرده اند می رود اما…

درباره فیلم « 360 درجه » :

اولین فیلم سام قریبیان را می توان به نوعی دنباله روی فیلمنامه قبلی او « گناهکاران » دانست چراکه اشاراتی در طول فیلم به رخدادهای آن داستان نیز می گردد. اما « 360 درجه » در مقایسه با « گناهکاران » اثری به مراتب ضعیف تر محسوب می شود و در بخش فیلمنامه و کارگردانی با بن بست های متعددی مواجه می شود که این ایرادات را می توان به کم تجربگی سام قریبیان در کارگردانی تعمیم داد.

به نظر می رسد « 360 درجه » محصول اندیشه های سام قریبیان در مدت زمانی که در ایالات متحده به سر می برده باشد. فیلم فضایی غیر ایرانی دارد و دیالوگ و رفتار شخصیت های داستان نیز بی شباهت به آثار اکشن رده ب هالیوود نیست. تلاش قریبیان برای نوآر کردن فضای فیلم و استفاده از رنگ های مات و مرده قابل تحسین است و منجر به ساخت فیلمی شده که شباهتی به آثار رایج سینمای ایران ندارد. اما آیا این اتفاقات برای اینکه بتواند باعث جلوگیری از توجه به ضعف های فیلم گردد کافی است؟ متاسفانه پاسخ خیر می باشد.

سام قریبیان اگرچه برای ساخت اثر مطبوعش ظاهر را به خوبی حفظ کرده و فیلمبرداری قابل تحسین کوهیار کلاری نیز به کمکش آمده، اما در بطن داستان و پرداخت و ارتباط شخصیت های داستان با یکدیگر، فیلمنامه ای ضعیف را به رشته نگارش در آورده که اینبار روکشی بین المللی ندارد و بیشترین نمونه آن در سینمای ایران یافت می شود!

.

.

  حجم فیلم : 328 مگابایت

 دانلود فیلم از آپلودبوی

  گرداوری : گروه رسانه ای وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

.

.

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !