مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان گفت: امدادگران آتش نشانی همدان پس از دو ساعت عملیات دست کودک سه ساله را که لای تیغه های دستگاه چرخ گوشت گیر کرده بود آزاد کردند.

بامادر وب سایت بزرگ شبهای تنهایی همراه باشید .

.

.

حوادث1

.

.

روز سه شنبه روابط عمومی آتش نشانی همدان محمدرضا بیاناتی بیان کرد: ساعت 20 روز گذشته سرپرستار بخش اورژانس بیمارستان بعثت در تماس با سامانه 125 از آتش نشانان برای رها کردن دست یک کودک از داخل دستگاه چرخ گوشت درخواست کمک کرد.
اواضافه کرد: با دریافت این گزارش و با توجه به اهمیت حادثه دو تیم مجرب از ایستگاه مرکزی با تمام تجهیزات و لوازم مورد نیاز به بیمارستان اعزام شدند.
وی اظهار کرد: آتشنشانان در بررسی های  به دست آمده  اولیه مشاهده کردند که دختر بچه سه ساله ای دست راستش را وارد چرخ گوشت کرده و دستگاه دست وی را تا قسمت آرنج به داخل کشیده است.
مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان بیان کرد: پس از انجام هماهنگی های لازم با کادر بیمارستان کودک مصدوم به اتاق عمل بیمارستان منتقل و با مهیا شدن شرایط، عملیات آزاد سازی دست وی از داخل تیغه های چرخ گوشت آغاز شد.
بیاناتی افزود: در این عملیات حساس یک گروه از آتشنشانان با حضور در اتاق عمل ماموریت بریدن چرخ گوشت و رهاسازی دست کودک و گروه دیگر خارج از اتاق عمل ماموریت پشتیبانی و انتقال ابزار و تجهیزات مورد نیاز را به عهده گرفتند.
وی اضافه کرد: پس از تلاش مستمر و بی وقفه که دو ساعت به طول انجامید فرشتگان نجات موفق شدند با بریدن چرخ گوشت دست کودک 3 ساله را بدون صدمه زدن به قسمت های سالم آن آزاد کرده و مصدوم را برای طی مراحل درمان در اختیار کادر پزشکی قرار دهند.
وی هشدار داد: در این حادثه تلخ که عامل اصلی آن مانند تمام حوادث مشابه بی احتیاطی و بی توجهی والدین و رها کردن چرخ گوشت آماده به کار در دسترس کودکان بوده باعث شد انگشتان دست راست کودک دچار جراحت شدید شود.
وی به منظور پیشگیری از حوادث مشابه که حاصل آن در بیشتر موارد معلولیت مادام العمر فرد مصدوم است به شهروندان توصیه کرد: بعد از استفاده از وسایل برقی مانند آسیاب، چرخ گوشت، آبمیوه گیری و سایر وسایل مشابه بطور حتم دو شاخه را از پریز جدا کنند.
مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان افزود: همچنین در صورت بالا بودن پریزهای ساختمان سیم های چرخ گوشت را کوتاه کنند تا مجبور شوند آن را در سطحی بلند قرار دهند و اگر به هر علتی برای چند لحظه از کنار چرخ گوشت دور می شوند دستگاه را خاموش و دو شاخه را از پریز جدا کنند.
بیاناتی بیان کرد: شهروندان باید از چرخ گوشتی استفاده کنند که دارای گلویی تنگ و بلند باشد و هیچ وقت گوشت را با دست داخل گلویی چرخ گوشت فشار ندهند.

.

.

حوادث2

.

حوادث3..

.

.

حوادث4

.

.

.

.

.

manba گرد آوری: تیم خبری وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

خبرنامه

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !