اگر دلتان آشپز خانه تمیز و در این حال ساده و خلوت میخواهد اصلا نگران نباشید .

با خواندن این 7 نکته بسیار مفید میتانید مشکلتان را حل کنید.

بامادروب سایت شبهای تنهایی همراه باشید .

.

.

جدید1

.

.

اگر یکی از مشکلات هرروزه‌‌ شما مرتب کردن آشپزخانه و چیدمان وسایل آشپزی و ظرف و ظروف است می‌‌توانید با این راه‌‌های ساده و ابتدایی یک آشپزخانه تمیز و مرتب داشته باشید:

۱-دور بریزید

چیزهای بی‌‌مصرف را کنار بگذارید. باخودتان کنار بیایید. از خودتان بپرسید «آیا واقعا می‌‌خوام از این استفاده کنم؟» اگر واقعا عادت به‌‌استفاده از بعضی وسایل آشپزخانه را ندارید چرا آنها را نگه می‌‌دارید؟ آنها را به‌‌کسی که نیاز دارد ببخشید و فضای آشپزخانه‌‌تان را بیشتر کنید. هرگز شیشه‌‌ها و قوطی‌‌های دور ریختنی موادغذایی را به‌‌این بهانه که روزی به‌‌دردتان می‌‌خورند جمع نکنید مگر اینکه یکی دوتا از آنها واقعا برایتان کاربرد داشته باشند. آشپزخانه را به انبار شیشه‌‌ها و قوطی‌‌های بازیافتی تبدیل نکنید.

۲-نگه‌‌داری مواد‌‌غذایی در ظروف یک شکل

خشکبار، حبوبات، برنج، انواع پاستا و ماکارونی، مربا و ترشیجات را در ظرف‌‌های شیشه‌‌ای و یکسان نگه‌‌داری کنید. با این روش هم‌‌راحت‌‌تر از آنها استفاده می‌‌کنید و هم یخچال و قفسه‌‌های کابینت همیشه مرتب و زیبا می باشند.

۳- مواد غذایی

اگر مواد غذایی را به‌‌شکل عمده خریداری می‌‌کنید یک قفسه از کابینت را برای نگهداری از آنها دسته‌‌بندی و مرتب کنید. اگر نمی‌‌خواهید داخل کابینت را اشغال کنید آنها را در قفسه‌‌های پلاستیکی بگذارید و باتوجه به فضاهایی که در خانه در اختیار دارید، قفسه‌‌ها را جاسازی کنید. تراس آشپزخانه، انباری یا یک کمد دیواری می‌‌تواند جای مناسب نگه‌‌داری از آنها باشد. مزیت قفسه‌‌های پلاستیکی این‌‌است که نظم و ترتیب ایجاد می‌کنند.

۴- فضاهای باریک و عمودی را هدر ندهید

اگر فضای آشپزخانه کوچک است، برای استفاده‌‌ی بهتر از فضا‌‌های خالی آشپزخانه از قفسه‌‌های پیش‌‌ساخته استفاده‌‌کنید.

کنج‌‌های خالی وباریک را قفسه‌‌بندی کنید و شیشه‌‌های روغن، سس و ادویه را چیدمان کنید.

۵- وسیله‌‌ها را سرجایشان بگذارید

عادت کنید که بعد از آشپزی وسایلی که استفاده کرده‌‌اید را سرجایشان بگذارید. روی سطوح کابینت را شلوغ نکنید و ظرف‌‌های اضافه را جمع کنید. بی‌‌حوصله آشپزی نکنید تا انگیزه داشته‌‌باشید که همه‌‌جا را مرتب کنید. آشغال‌‌ها را سریع خالی کنید، ظرف‌‌های کثیف را داخل ماشین ظرفشویی یا سینک بچینید.

۶-سفره پهن کنید

برای اینکه هنگام آشپزی همه‌‌جا کثیف نشود پیش از آغاز کار یک سفره روی میز یا کابینت پهن کنید در این‌‌صورت نیازی نیست که مدام کابینت‌‌ها را دستمال بکشید. یک دستمال هم کنار دستتان بگذارید تا اگر چیزی روی گاز یا کابینت ریخت، سریع پاکش کنید.

۷-وسایل مورد استفاده را جلوی دستتان بگذارید

روغن، ادویه و سس‌‌ها را جلوی دست بگذارید تا مجبور نباشید هربار همه‌‌ی قفسه‌‌ها را بالا و پایین کنید. مسلما از بعضی از ظروف بیشتر استفاده می‌‌کنید آنها را در کابینت‌‌های جلوی دست بگذارید. قابلمه‌‌ها را در کابینت نزدیک گاز‌‌و ظروف غذا را نزدیک میز اپن یا میزناهارخوری بگذارید. بااین‌‌کار وقت‌‌کمتری را صرف می‌‌کنید و آشپزخانه همیشه منظم خواهد بود.

.

.

جدید2

.

.

.

.

.

manba گرداوری : گروه رسانه ای وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

خبرنامه

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !