با آموزشی دیگر از سری ترفندهای گروه نرم افزاری سایت شبهای تنهایی این بار با آموزش گرفتن بک آپ (فایل پشتیبان) از کل گوشی یا تبلت خود در کامپیوتر !!

 بک آپ چیست؟ 

Backup ابزاری بسیار بسیار کاربردی و مفید برای گوشی های اندرویدی است . وقتی از گوشی خود Backup تهیه میکنید در واقع یک نسخه پشتیبان از گوشی خود تهیه کرده اید که در مواثع ضروری میتوانید از آن استفاده کنید . مثلا هنگامی که گوشی دچار نقص سیستمی شده یا گوشی شما ویروسی شده و … میتوانید از نسخه پشتیبان استفاده کنید و اصطلاحا آن را Restore کنید . یعنی به حالت قبل بازگردید .

فواید بک آپ و چرا باید بک آپ بگیریم ؟

** گرفتن نسخه پشتیبان از کل گوشی قبل از نصب رام های رسمی و کاستوم : قبل از نصب رام , معمولا از گوشی ها Backup میگیرند تا اگر رام به درستی نصب نشد یا از رام جدیدی که نصب کردید راضی نبودید , گوشی را به حالت قبل ( نسخه پشتیبان ) برگردانید .

** گرفتن نسخه پشتیبان از قسمت های دلخواه گوشی برای نصب رام جدید ( انتقال اطلاعات از یک رام به رام دیگر ) : وقتی شما یک رام جدید بر روی گوشی خود نصب میکنید , تمامی اطلاعات Data گوشی شما از قبیل SMS ها , Contact ها و برنامه های نصب شده شما پاک میشوند . با تهیه نسخه پشتیبان از قسمت های ذلخواه خود ( مثلا SMS ها و Contact ها ) میتوانید بعد از نصب رام جدید بر روی گوشی خود , SMS ها و Contact های رام قبلی خود را بازگردانید .

** گرفتن نسخه پشتیبان از قسمت های دلخواه گوشی برای بازگردانی آن بعد از Factory Reset ( انتقال اطلاعات رام بعد از ریست کلی گوشی ) : مانند مورد بالا … یعنی بعد از Factory Reset , میتوانید از بک آپی که گرفته بودید استفاده کنید و اطلاعات خود را بازگردانید .

** گرفتن نسخه پشتیبان از گوشی برای انتقال اطلاعات از یک گوشی به گوشی دیگر : در این Backup شما اطلاعات خود مانند SMS و Contact هارا از گوشی قدیم خود میتوانید به گوشی جدید خود انتقال دهید .

.

.

کار بک آپ گیری ما توسط نرم افزار موبوروبو (Moborobo) هستش که در زیر کامل توضیح خواهیم داد :

  • اول از همه اگر این نرم افزار را ندارید میتوانید از این مطلب این نرم افزار و سایر توضیحات درباره این نرم افزار رو دانلود و مطالعه کنید..دانلود کنید >>
  • بعد از نصب نرم افزار را اجرا نمایید.
  • گوشی یا تبلت خود را به کامپیوتر متصل کنید و صبر نمایید درایور گوشی یا تبلت شما نصب شود و توسط نرم افزار MOBOROBO شناسایی شود.
  • بعد از شناسایی گوشی خود روی Toolbox کلیک می کنیم.

  • بعد روی Backup/restore کلیک می کنیم.

  • در این قسمت تیک گزینه ها را جهت بک آپ گیری میزنیم (دلخواه).
  • Path : که در انتهای گزینه ها هست مسیر ذخیره فایل بک آپ هست که میتونید تغییرش بدین.
  • Memo : در این قسمت می تونید یک یادداشت بنویسید..
  • در انتها روی BackUP کلیک میکنیم تا عملیات بک آپ شروع شود.

  • بعد از اتمام بک آپ پیغام موفقیت آمیز بودن بک آپ را نمایش می دهد.

تبریک. بک آپ با موفقیت انجام شد.

 

 منبع:  گروه نرم افزاری سایت شبهای تنهایی

.

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ