چگونه فایل‌ها و برنامه‌های خود را از حافظه داخلی به SD Card انتقال دهیم؟

از سری آموزش های اختصاصی گروه نرم افزاری سایت شبهای تنهایی.همراه ما باشید.

در بررسی‌هایی که از دستگاه‌های اندرویدی می‌کنیم، همیشه قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه را جز موارد مثبت می‌شماریم، اما شاید همه چیز به همین سادگی‌ها هم نباشد.

ذخیره فایلها بر روی کارت حافظه مزایایی دارد. مثلا اینکه انتقال آنها به یک دستگاه دیگر راحت‌تر صورت می‌پذیرد و باعث می‌شود فضای بیشتری برای سیستم عامل و برنامه‌های داخلی خود دستگاه باقی بماند و به همین خاطر سرعت دستگاه هم بالاتر رود.

ولی همین انتقال بیشتر اوقات غیر ممکن و دشوار خواهد بود، زیرا اندروید در هر برندی به گونه خاصی طراحی شده است که شاید با دیگر نسخه‌های آن تفاوت داشته باشد. در متن زیر هم تلاش شده است که به طور کلی درباره این انتقال صحبت شود.

Android_data_SD_card

** انتقال برنامه ها به رم (SD Card) :

بسیاری از سازندگان اندروید به طور کل امکان اجرای برنامه‌ها از کارت حافظه را نمی‌دهند. در برخی از گلکسی‌ها اینچنین است. دلیل این کار هم احتمالا به کمتر شدن کارایی برنامه‌ها و نبودن فضای کارت حافظه در کنترل گوگل بازمی‌گردد.

اما اگر دستگاه شما جز آندسته‌ای است که اجازه انتقال را می‌دهد از روش زیر اقدام کنید:
به منوی برنامه‌ها بروید و برنامه‌ای را که میخواهید انتقال دهید انتخاب کنید. برای رسیدن به این گزینه به Setting رفته و گزینه Application Manager را انتخاب کنید. سپس روی برنامه مورد نظر کلیک کرده و گزینه Move to SDCard را انتخاب کنید.

** انتقال تصاویر، فیلم ها , موزیک و سایر فایل‌ها به رم (SD Card) :

حالا اگر نتوانستید برنامه‌های خود را به کارت حافظه انتقال دهید، حداقل می‌توانید با انتقال فایل‌های دیگر، فضای حافظه داخلی خود را کمی خالی‌تر کنید , سرعت گوشی رو بالاتر ببرید.
در حالت پیش فرض هر فایلی را که دریافت می‌کنید در حافظه دستگاهتان ذخیره می‌شود، اما می‌توان این پیش فرض را برای برخی از برنامه‌ها تغییر داد.
برای این کار  به منوی برنامه‌هایتان بروید،مدیریت فایل یا File Manager خود را اجرا نمایید.
با استفاده از این برنامه می‌توانید به درون حافظه خود شده و فایل یا پوشه‌ای را که می‌خواهید انتقال دهید و فایل اصلی را پاک کنید.

اما اگر به کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید، به این برنامه هم نیازی ندارید. دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید و به حافظه داخلی بروید و به راحتی هر آنچه را که می‌خواهید Cut کرده و در کارت Paste کنید. این قابلیت در واقع یکی از برتری‌های اندروید به iOS است.

راه دیگر این است که در برخی از دستگاه‌های جدید اندرویدی می‌توانید به Setting>Storage بروید و گزینه‌ای با نام Transfer data to SDCard را انتخاب کنید. در آنجا می‌توانید تمام اطلاعات یا فایل‌ها و پوشه‌های خاص را به کارت خود انتقال دهید.

** ذخیره مستقیم فایل ها بر روی کارت حافظه (SD Card) :

اگر بتوانیم فایلها و پوشه‌ها را مستقیم روی کارت ذخیره کنیم دیگر این دردسرها را نخواهیم داشت.

مثلا برنامه‌ای چون دوربین را باز کنید، به قسمت تنظیمات بروید و به دنبال گزینه‌ای چون Save to SDCard یا مشابه باشید و پیش فرض ذخیره عکس‌ها را روی کارت حافظه تنظیم کنید.

بعضی از برنامه های ارسال و دریافت فایل ها هم هستن که قابلیت تنظیم ذخیره فایل ها در کارت حافظه را دارند.مثلا برنامه Zapya (ارسال فایل) اگر در تنظیماتش یه سرچ بکنید گزینه ذخیره فایل ها در حافظه داخلی تنظیم شده که میتوانید آن را به کارت حافظه (SD Card) تغییر بدید.

امیدواریم مقاله ما بتونه مشکلات شما را در این راستا حل کنه.

.

.

manba منبع : گروه نرم افزاری  وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

خبرنامه

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !