چند ترفند و آموزش از ویندوز 10 را امشب گروه نرم افزاری سایت شبهای تنهایی آماده نموده که امیدواریم مورد استفاده شما همراهان قرار بگیرد.

Windows_10

1- خاموش کردن نمایش سریع جستجوگر فایل:

زمانی که جستجوگر فایل را در ویندوز 10 باز می‌کنید، ویژگی نمایش دسترسی سریع، پوشه‌ها و فایل‌هایی که اخیرا دیده‌اید به نمایش می‌گذارد. این ویژگی خوب است، .ولی اگر نمی‌خواهید و دوست دارید اولین صفحه مثل صفحه This PC در ویندوز 8 باشد منوی view را باز کنید و به بخش آپشن بروید. پنجره فولدر آپشن باز می‌شود. گزینه Open File Explorer  را انتخاب کنید و گزینه This PC را بی‌یابید و سپس روی OK کلیک کنید.

2-انتقال برنامه‌های باز بین دسکتاپ‌های مجازی :

دسکتاپ‌های مجازی به شما این امکان را می‌دهند که برنامه‌های باز را در نواحی مختلف از هم جدا کنید. در واقع این ویژگی چند نسخه از دسکتاپ را به صورت مجازی ارائه می‌دهد. برای حرکت بین دسکتاپ‌های مجازی می‌توانید از Task view یا windows Key + Tab استفاده کنید. ترکیب دکمه Alt+Tab هم می‌تواند شما را بین برنامه‌های باز در تمامی دسکتاپ‌ها حرکت دهد.

اما برای انتقال یک برنامه باز از یک دسکتاپ به دسکتاپ دیگر باید به سراغ دسکتاپی بروید که برنامه در آن باز است. روی Task View در نوار وظیفه کلیک کنید. در این صفحه می‌توانید فهرستی از تمام برنامه‌های باز در دسکتاپ‌های مجازی را ببینید. روی برنامه‌ای که می‌خواهید حرکت دهید راست کلیک و سپس Move to> Desktop را انتخاب کنید.

 

 

 

3- نقشه‌های آفلاین :

یک برنامه سراسری دیگر برنامه Maps است. خوبی این برنامه این است که امکان استفاده از نقشه‌های آفلاین را می‌دهد. برای اینکار باید به بخش تنظیمات بروید و سپس روی Download or update maps کلیک کنید.

پس از اینکار به تنظیمات باز گردانده می‌شوید. در اینجا می‌توانید قاره و سپس کشوری را که می‌خواهید نقشه‌هایش را داشته باشید انتخاب کرده و از آنها استفاده کنید. خوشبختانه ویندوز پیش از آغاز دانلود میزان حجم نقشه‌ها را به شما اعلام می‌کند.

 

 

 

4- فعال کردن مود تبلت :

یکی از قابلیت‌های دوست داشتنی ویندوز 10 تغییر از مود دسکتاپ به مود تبلت برای دسکتاپ‌های لمسی آنهم فقط در یک چشم بهم زدن است. در سیستم تری به دنبال آیکنی شبیه به یک حباب متنی باشید. ایکنی که متعلق به Action Center ویندوز است. روی دکمه Tablet Mode کلیک کنید. تمام.

5- سفارشی کردن منوی استارت :

پس از نصب ویندوز یکی از اولین کارهایی که باید انجام داد سفارشی کردن منوی استارت است. اگر از کاشی‌های زنده منوی استارت خوشتان نمی‌آید، کاری ندارد، خیلی راحت می‌توانید روی آنها راست کلیک کرده و Uninstall را انتخاب کنید. بعلاوه می‌توانید با راست کلیک کردن روی هر برنامه‌ای که می‌خواهید و انتخاب گزینه Pin to Start، منوی استارتتان را درست مثل قدیمها بسازید.

..

.

.

manba منبع : گروه نرم افزاری  وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

خبرنامه

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !