پس از انتشار آلبوم “در تعقیب رویاها”
اعضای گروه موسیقی «کانفس» بازداشت شدند

WERR

دو عضو یک گروه موسیقی راک ایرانی که نزدیک به سه ماه در بازداشت بودند، پس از برخی تحقیقات و بازجویی، با صدور قرار وثیقه صد میلیونی، آزاد و در انتظار تشکیل دادگاه‌ رسیدگی به اتهاماتشان هستند.

به گزارش «موسیقی ما»، نیکان خسروی ۲۳ساله و آرش ایلخانی ۲۱ ساله، دو عضو گروه متالِ “کانفس” (Confess) روز ۱۹ آبان‌ماه امسال (۱۰ نوامبر ۲۰۱۵) بازداشت و به بند دو- الف زندان اوین منتقل شدند. اتهامات آنان توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام، راه اندازی گروه موسیقی زیرزمینی و غیر مجاز، فعالیت و تهیه و تولید ۳۳ اثر در قالب ۲ آلبوم استودیویی( و یک آلبوم EP) در سبک ‘متال’ بوده که با دستور بازپرس شعبه 3 دادسرای ۳۳ زندان اوین در بند انفرادیه 2- الف زندان اوین بازداشت شدند و پس از بررسی های لازم طی روزهای اخیر با قرار وثیقه صد میلیونی “موقتا” آزاد و منتظر صدور کیفر خواست و تعیین روز دادگاه و قاضی پرونده هستند.

اعضای این گروه آن طور که اطرافیان آنها در برخی شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند با اتهاماتی چون “توهین به مقدسات”، “تبلیغ علیه نظام”، “تشکیل گروه زیرزمینی و غیرقانونی و ضبط موسیقی شیطانی در سبک راک و متال”، “نوشتن ترانه‌‌های ضد دین، خداناباورانه، آنارشیستی، و سیاسی”، و نیز “مصاحبه با یک ایستگاه رادیویی ممنوع در خارج از کشور” روبه‌رو هستند. بازداشت دو عضو گروه “کانفس” کمتر از دو هفته بعد از انتشار آلبوم تازه‌شان با عنوان “در تعقیب رویاها” صورت گرفت.

در این بین یکی از صفحات هواداری این گروه در شبکه‌های اجتماعی ادعا کرده: «اصلی ترین دلیل بازداشت سرپرست گروه، “نیکان خسروی” که آهنگساز، شاعر، لیدگیتاریست و خواننده کانفس است، متن شعر“Thorn Whitin”؛ ترک شماره ۷ آلبوم استودیویی گروه با نام “In Pursuit Of Dreams” (در تعقیب رویاها) که در تاریخ ۲ه اکتبر ۲۰۱۵ (۶ آبان ماه سال ۱۳۹۴) فقط برای فروش منتشر شد، است. این اثر حدود ۶ ماه پیش به عنوان سومین تک آهنگ آلبوم “در تعقیب رویاها” به صورت رسمی توسط گروه انتشار یافت. “کانفس” در چهار سال فعالیت خود ۳۳ آهنگ را در قالب دو آلبوم منتشر کرد و چند جایزه‌ بین‌المللی را نیز در این مدت به دست آورد.

 جزئیات بیشتر از بازداشت اعضای این گروه موسیقی به سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد ختم شد و «فرزاد طالبی» در گفتگو با سایت «موسیقی ما» درباره خبر بازداشت اعضای این گروه موسیقی گفت: «هنوز دفتر موسیقی در جریان این بازداشت قرار نگرفته است و قطعا پیگیری ما درباره ماهیت فعالیت های این گروه انجام خواهد شد و به محض دریافت اطلاعات رسمی از مراجع قضایی، تصمیمات لازم در این باره در این مرکز انجام خواهد شد.»

هنوز هیچ مرجع رسمی و مقام قانونی و قضایی درباره خبر بازداشت این گروه موسیقی در کشور اظهار نظری نکرده است.

منبع:موسیقی ما

manba گرداوری : گروه رسانه ای وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

خبرنامه

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !

نظر خود را با ما درمیان بگذارید !