فصل تابستان کم کم در راه است.امشب با چیدمان های حرفه ای منزل برای فصل تابستان

در خدمت شما هستیم.همراه ما باشید ….

chideman summer_Www.Shabhayetanhayi.ir

کم کم روزها طولانی تر می شوند و هوا گرم تر و گرم تر، طبیعی است که در چنین روزهایی دوست داریم در بیشتر اوقات پنجره ها را باز گذاشته و از روزهای تابستانی لذت ببریم.

خب بهتر است کمی از این رنگ های ناب و حال و هوای تابستانی را نیز به درون خانه بیاوریم. این گونه خانه مان در تابستان مکان بهتری برای زیستن می شود.

برای این کار حتما لازم نیست به سراغ تمام فضاهای خانه بروید یا کل وسایل را تعویض کنید بلکه می توانید با چند تغییر کوچک اما اساسی، به خانه تان حس و حال یک کلبه تابستانی را ببخشید.

تغییر دکوراسیون
پرده ها و کوسن و رومیزی های سنگین یا پشمی و تیره رنگ را کنار بگذارید و به سراغ پارچه های نازک و خنک تابستانی بروید. نگران نباشید! می توانید دوباره زمستان آنها را جایگزین کنید. به هر حال در فصل تابستان خانه ها را هم می توان سبک کرد.

رنگ های جدید
به سادگی و با عوض کردن رنگ یکی از دیوارها مثل دیوار راهرو یا ورودی خانه می توانید ظاهری کاملا جدید و هیجان انگیز به خانه تان ببخشید. رنگ های زرد، سبز و آبی آسمانی را فراموش نکنید! رنگ کردن یک بخش کوچک از خانه نه هزینه زیادی دارد نه وقت زیادی می گیرد.

زندگی دوباره
گیاهان مرده و گل های مصنوعی و خاک گرفته را دور بریزید و از گیاهان تازه و سرسبز برای زندگی بخشیدن به آپارتمان تان استفاده کنید، مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد! در این روزها می توانید خانه تان را به راحتی با گل ها نو کنید.
دست دوزها
خیلی سریع دست به کار شوید و برای مبلمان و صندلی های آشپزخانه یا بالکن تان کوسن های رنگی بدوزید. با این کار می توانید به راحتی و با صرف هزینه ای بسیار اندک، دکوراسیون خانه را تازه کنید. در این مورد هم از رنگ های شاد و گرم استفاده کنید.

سفید، رنگی خنک و تابستانی
هیچ رنگی مانند سفید نمی تواند فضا را خنک کند. پس اگر می توانید پرده های رنگی و سنگین را با پارچه های سفید پرچین تعویض کنید. بدین ترتیب بدون اینکه فضای خانه گرم شود نور کافی هم به داخل خانه راه می یابد. در این روزها در خانه های سفید کمتر گرم تان می شود.

کتابخانه تابستانی
کتاب های کتابخانه را بیرون بریزید و یک گردگیری حسابی کنید. سپس به سراغ قفسه ها بروید. ترکیب یک رنگ شاد مثل سبز مغزپسته ای یا زرد با مشکی یا قهوه ای تیره باعث می شود کتابخانه تان تبدیل به المانی بی نهایت دکوراتیو شده و روی دیوار بدرخشد! البته این موضوع را هم مدنظر داشته باشید که این رنگ ها باید با رنگ های اتاق تان هماهنگی داشته باشد.

chideman summer_Www.Shabhayetanhayi.ir

قاب عکس ها
این المان های بی نظیر را فراموش نکنید. به هر حال در خانه های همه ما یک یا چند قاب عکس پیدا می شود. یک قاب عکس ساده و بزرگ می تواند به سادگی یک راهروی تاریک را روشن کند. همچنین می توان از چند قاب عکس با جنس ها و سایزهای مختلف برای تزیین یک دیوار لخت و ساده استفاده کرد.

شومینه
حالا که دیگر احتیاجی به گرمای شومینه در خانه نداریم، بهتر است از این المان برای تابستانی شدن فضای خانه استفاده کنید. بسته به سلیقه خودتان می توانید از یک در چوبی کهنه برای بستن آن و همچنین جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل خانه استفاده کرده و منظره جالبی به فضای اتاق ببخشید. یا می توانید تعدادی صدف و سنگ طبیعی روی طاقچه شومینه بچینید و حس و حال ساحل دریا را به درون خانه بیاورید. البته چیدن شمعدان ها و گلدان های شاد هم یک پیشنهاد است.

تِم تابستانی
و اما قبل از هر کاری باید یک تِم مشخص و البته مورد علاقه تان را انتخاب کنید. برای مثال می توانید از بین پارچه های راه راه رنگی، گلدار یا پارچه هایی که یادآور دریا و آب هستند زمینه مورد نظرتان را انتخاب کرده و کل دکوراسیون را حولِ همین موضوع تغییر دهید. البته باید خیلی دقت داشته باشید تا بیش از حد در استفاده از این زمینه ها افراط نکنید.

این را هم یادتان باشد که حتما از دیگر افراد خانه نیز کمک بگیرید و در عین جابه جا کردن وسایل و مبلمان تمام گوشه کنارها را گردگیری کنید. با این کار در عین حال که خانه تکانی ای اساسی کرده اید، حس و حال تازه و پاکیزگی هم به فضای خانه می بخشید. حالا ما یک برنامه برای شما با توجه به زمان تان می ریزیم:

اگر یک ساعت وقت دارید…:
از یک رومیزی گلدار یا ساده ولی رنگی برای پوشاندن میز قدیمی آشپزخانه تان استفاده کنید.
شمع های سفید و ساده را با چندین شمع رنگی و تازه جایگزین کنید. حتی می توانید آنها را داخل شومینه چیده و هر از گاهی روشن شان کنید تا فضایی رمانتیک را رقم بزنید.
ظروف رنگی و گلدارتان را بیرون بیاورید و از آنها استفاده کنید.
فصل، فصل گل و گیاه های تازه و سرسبز است، پس از آنها غافل نشوید و هر زمان که می توانید گل های تازه تهیه کرده روی میزتان را با آنها تزیین کنید. چنانچه در خانه بالکنی دارید که جایی برای گذاشتن گلدان دارد، دست به کار شوید و چند گلدان کوچک برای آنجا در نظر بگیرید.

اگر یک بعدازظهر وقت دارید…:
پرده های آشپزخانه را عوض کنید. این بار کمی متفاوت باشید و سراغ پارچه های گلدار، چهارخانه و رنگی و شاد بروید.
از یک پادری گلدار و شاد نیز می توانید برای ورودی خانه استفاده کنید.
با چند متر حاشیه کاغذ دیواری که با رنگ دیوارهای خانه همخوانی داشته باشد می توانید ظاهری کاملا جدید برای دیوارها و کل خانه ایجاد کنید.
شاید هم دوست داشته باشید یک دیوار را کاغذ دیواری کرده یا رنگش را تغییر دهید. به هر حال هر آنچه که فکرمی کنید می تواند فضای خانه را شادتر کند جایز است!

اگر یک آخر هفته کامل وقت دارید…:
دیوارها را تمیز کنید و بشویید یا به طور کلی رنگ شان را تغییر دهید.
روکش های قدیمی مبلمان و صندلی ها را در آورده و با پارچه هایی شاد و سبک جایگزین شان کنید. حتی خودتان می توانید چندین کوسن جدید با رنگ های روشن به مبلمان تان اضافه کنید.
بخشی از دیوارهایتان را با استنسیل تزیین کنید. اگر خودتان علاقه داشته باشید، این کار بسیار مفرح و جالب خواهد بود! می توانید از استیکرها (برچسب ها) هم کمک بگیرید.
و در آخر اینکه اگر بالکن خانه تان بزرگ است یا روی پشت بام فضای باز و کافی در اختیار دارید، حتما به فکر تهیه یک دست میز و صندلی سبک باشید و شب های خنک تابستانی را از دست ندهید.

manba گردآوری: گروه رسانه ای وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

خبرنامه

سپـــــــاس از حضور گرمتانـــــــــ

جدیدترین ها به زودی آپدیت خواهند شد !

نظر خود را با ما درمیان بگذارید !