صبح امروز مادر رئیس جمهور بر اثر بیماری و کهولت سن بدرود حیات گفت.

 حاجیه خانم سکینه پیوندی، مادر رئیس جمهور حجت‌الاسلام حسن روحانی که از چند روز قبل به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود، صبح امروز در 90 سالگی درگذشت.
حاجیه خانم «سکینه پیوندی» اهل سرخه سمنان بود، پنج فرزند داشت که حسن روحانی فرزند اول اوست و بعد از او صدیقه، طوبا، حسین و آمنه هستند. مادر رئیس‌جمهور برای بیش از ۷۰ سال به همراه همسرش حاج‌ اسدالله فریدون در شهر سرخه و محل اصلی زندگی شان بود؛ اما پس از فوت حاج‌ اسدالله در نهم مهرماه سال ۹۰ تنها شد.

پس از این واقعه، برای آنکه بیش از پیش به محل زندگی دخترانش نزدیک باشد، خانه ویلایی و زیبای خود و شوهرش در بن‌بست نظامی شهر سرخه را ترک کرد و در خانه‌ای آپارتمانی در شهر سمنان زندگی می‌کرد. این خانه چند سال پیش به همت شیخ حسن روحانی در زمینی بازمانده از پدر ساخته شد.

مادر دکتر حسن روحانی در مهرماه سال جاری در بیمارستان بستری شده بود که همزمان با بستری شدن والده دکتر روحانی، وزیر بهداشت به مرکز قلب تهران رفت و با تعدادی از بیماران از جمله مادر رئیس جمهور حسن روحانی ملاقات کرد.
متن اطلاعیه روابط عمومی دفتر رییس جمهوری در این رابطه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله وانا الیه راجعون
در آستانه سالروز شهادت حضرت صدیقه كبرى سلام الله علیها، با كمال تاسف و تاثر بانوى مومنه و مجاهده خانم سكینه پیوندى مادر رییس جمهور محترم كه در دوران نهضت اسلامى و دفاع مقدس رنجهاى فراوان كشید، پس از تحمل چند ماه بیمارى در سن ٩٠ سالگى، امروز جمعه ۱۲/۲۹/ ۹۳ دار فانى را وداع گفت.

مراسم تشییع و خاکسپاری آن مرحومه ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه روز یكشنبه دوم فروردین ماه ۹۴ در سرخه و مراسم ختم در همان روز، ساعت‌های ۱۴ و ۳۰ تا ۱۶ در سرخه و همچنین ۱۶ تا ۱۷ و ۳۰ دقیقه در سمنان و مراسم ختم تهران نیز ساعت ۱۱ تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه چهارشنبه پنجم فروردین ماه در مدرسه عالى شهید مطهرى تهران برگزار خواهد شد.

«تابناک» به سهم خود، این مصیبت را به خانواده آن مرحومه به ویژه رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت می‌گوید و برای آن مرحومه، علو درجات در پیشگاه خداوند را آرزومند است.

mother dr rohani
پیام تسلیت رهبر انقلاب به رئیس جمهور

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت مادر گرامی حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین جناب آقای روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسمه تعالی
جناب حجت‌الاسلام آقای روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
درگذشت مادر گرامی را به جنابعالی و دیگر بازماندگان آن مخدره‌ی مرحومه تسلیت می‌گویم و رحمت و مغفرت الهی و علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
سیّد علی خامنه‌ای
۲۹ اسفند

پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس

همچنین دکتر علی لاریجانی با صدور دو پیام درگذشت والده حجت الاسلام دکتر حسن روحانی به ایشان و حسین فریدون تسلیت گفت متن پیام به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر حسن رو حانی
رئیس جمهور محترم

درگذشت بانوی فاضله، والده مکرمه جنابعالی موجب تاسف و تاثر گردید.

اینجانب مصیبت وارده را که با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مصادف گردید به حضور آن جناب و بستگان محترم تسلیت عرض کرده برای آن مرحومه رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسالت می کنم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

همچنین آیت‌الله آملی لاریجانی در پیامی درگذشت والده حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی را به ایشان تسلیت گفت. متن پیام رئیس قوه قضائیه بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انا لله و اناالیه راجعون

حجت‌الاسلام و المسلمین جناب دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران خبر درگذشت والده مکرمه جناب عالی موجب تاثر اینجانب گردید. درگذشت این بانوی بزرگوار را به جنابعالی به خانواده و بازماندگان محترم آن مرحومه تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن فقیده سعیده غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نماید

manba گرد آوری: وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

خبرنامه

سپـاس از حضور گرمتـان

منتظر نظراتـ شما هستیـم