بسیاری از افراد به زیبایی ظاهری و چهره خود توجه زیاد و وقت زیادی را صرف پیراستن خود می‌کنند ولی یک اصل مهم زیبایی را نادیده می‌گیرند و آن تمیزی و پاکیزگی است.پاکیزگی حتی پیش از زیبایی می‌تواند بر نگرش افراد جامعه نسبت به شما در تقابلات اجتماعی مؤثر باشد. بوی بد بدن نیز عاملی منفی است که می‌تواند به شما امتیاز منفی دهد.

درمان قطعی بوی بد زیر بغل و پا با پودر مردار سنگ :

این ماده تاثیر فوق العاده ای در از بین بردن بوی عرق دارد، با استفاده از آن تقریبا تا یک هفته بدن بوی عرق نمی گیرد. بعد از حمام مقداری از پودر آن را به زیر بغل بمالید. سنگ مردار برای بوی بد زیربغل هست نه جلوگیری از تعریق در ضمن نبایدآن را بشویید. این سنگ را می توانید از عطاری ها تهیه کنید.

خواص مردار سنگ:

  • مردار سنگ گيرنده و خشكاننده است.
  • همراه گيرندگى كمى زدايندگى دارد. مردار سنگ چسبان است و غليظ را رقيق گرداند و گيرندگى و زدايندگى‏ اش كم و ملايم است.
  • در مرهمها كه از چندين دارو تركيب مى‏يابند مردار سنگ بكار آيد.زيرا مردار سنگ از گداختن زياد از حد و خورندگى و گيرندگى داروها مى‏كاهد.

 

خواص آرايشی مردار سنگ:

  • مردار سنگ بوى تن و زير بغل را خوش كند و پوست‏ اندازى ‏ را برطرف مى‏ نمايد.
  • مردار سنگ لكه‏ ها و اثرهاى سياه‏ پوست را مى‏ زدايد.
  • خون خشكيده و مرده را از بين ببرد و بويژه شسته مردار سنگ در اين زمينه بسيار فعال است. 
  • مردار سنگ اثر آبله را محو مى‏كند و عرق بدن را خشك مى‏نمايد.

 

و امـــــا تناقض موجود بین دیدگاه طب سنتی از سایت دکتر روا زاده و نظریه زمین شناسان :

پاسخ پرسش : تایید سنگ مرداب برای رفع بوی زیر بغل 

آقا، 21 ساله از مشهد
پرسش: با سلام و تشکر از زحمات شما در عطاری ها سنگی به نام سنگ مرداب وجود دارد  که برای بوی زیر بغل استفاده می شود و بسیار هم موثر است. آیا این سنگ ضرری ندارد؟

پاسخ: خیر ضرری ندارد و می توانید برای از بین بردن بوی زیر بغل استفاده کنید. پودر شده زاج سفید را نیز (با مالیدن در زیر بغل) در این زمینه می توانید استفاده کنید.

یکی از روشهای سنتی رایج استفاده از مردار سنگ یا نقره سنک (لیتارژ) است که در عطاریها موجود است.این ماده یکی از تجویزهای رایج عطاری ها جهت رفع بوی بد بدن میباشد. توصیه ما به شما این است… هیچگاه از آن استفاده نکنید!!!اما چرا ؟؟

در پاسخ باید گفت سنگ مرداب ؛ حاوی PbO یا سرب اکساید میباشد.این ماده باعث از بین رفتن بوی عرق میشود؛ ولی جذب پوستی دارد.سرب یک ترکیب سمی برای بدن محسوب میشود؛ سرب فلز سمی است که به پیوندهای عصبی آسیب رسانده (بخصوص در بچه‌ها) و موجب بیماریهای خونی و مغزی می‌شود. تماس طولانی با این فلز یا نمکهای آن (مخصوصاً نمکهای محلول یا اکسید غلیظ آن PbO2) می‌تواند باعث بیماریهای کلیه و دردهای شکمی شود.

قضاوت با شمـا ! 

اما ترکیبات استفاده شده در مام ها،دئودورانت و اسپری ها نیز بسیار مضر هستند  و باعث رشد سلول های سرطانی میشوند پس استفاده از ترکیباتی همچون زاج سفید یا ذمه برای اکثر اوقات و اسپری های های شیمیایی فقط در ضرورت ، مناسب تر به نظر می آیند.

.

 گرداوری اختصاصی : گروه سلامت و زیبایی وب سایت بزرگ شبهاے تنهایی

سپـــــــاس از حضور گرمتانــــــــ