دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به نسل سوم ارتقاء یافتند.

اما در این بین تعدادی از کاربران بعد از این اتفاق با مشکل دسترسی به اینترنت نسل دوم و سوم مواجه شده اند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که اینترنت نسل دوم و یا سوم بر روی گوشی شما تنظیم نیست در این پست آموزش راه اندازی اینترنت 3G ایرانسل و همراه اول بر روی گوشی‌های اندرویدی و آیفون را برایتان توضیح داده ایم.

راهنمای راه اندازی اینترنت همراه اول بر روی گوشی‌های اندرویدی و آیفون

mci

پیش نیاز داشتن اینترنت 3G بر روی همراه اول طبق گفته سایت این اپراتور موارد زیر است :

01.  حضور در محدوده ی  پوشش 3G یا 4G

02.   علامت های  3G ، H  و +H بر روی نمایشگر گوشی همراه شما نشان می‌دهد که در محدوده پوشش 3G قرار دارید.

03.    علامت های  4G و LTE بر روی نمایشگر گوشی همراه شما نشان می‌دهد که در محدوده پوشش 4G قرار دارید.

04.    استفاده از گوشی‌هایی که تکنولوژی 3G یا 4G را پشتیبانی می‌کند.

05.    خرید و فعالسازی بسته هوشمند اینترنت ماهانه

بنابراین با داشتن تمامی شرایط بالا موفق خواهید شد از اینترنت 3G همراه اول استفاده کنید. در غیر اینصورت اینترنت نسل دوم یا EDGE بر روی گوشی شما ظاهر می‌شود. اما تنظیمات اینترنت همراه اول بر روی گوشی‌های اندرویدی به چه صورت است؟
همراه اول در بخش راهنمای تنظیمات خود برای تمامی گوشی‌ها نوشته است :

در صورتی که سرویس(GPRS)  در تلفن همراه شما فعال باشد، نیازی به تنظیمات اضافه نداشته و تنها در برخی از گوشی‌های تلفن همراه ضروری است 3G را روشن نمایید. در غیر این صورت می‌توانید با ارسال نوع و مدل گوشی یا شماره سریال گوشی (IMEI) از طریق پیام کوتاه به شماره 8008، تنظیمات مربوطه را دریافت کنید. در صورتی که به شماره سریال ده رقمی گوشی خود دسترسی ندارید، با وارد کردن کد میانبر *#06# آن را مشاهده کنید.
در صورتی که این روش برای شما جوابگو نبود شما باید به صورت دستی تنظیمات همراه اول را بر روی گوشی خود وارد نمایید :

internet.01

نکته اصلی در این تنظیمات بخش APN است که در گوشی خود باید با حروف کوچک mcinet درج کنید. در گوشی‌های اندروید نسخه 4 به بالا می‌توانید از مسیر زیر APN را تنظیم کنید:
ابتدا به Setting رفته سپس به بخش wireless & network وارد شوید. بر روی More تاچ کرده و سپس وارد mobile network شده و در بخش access point names نام APN همراه اول یعنی mcinet را وارد کنید. بعد از آن با یک بار خاموش و روشن کردن گوشی تنظیمات اینتنرنت بر روی گوشی اندرویدی شما ست شده است.
در آیفون نیز به صورت خودکار APN شناسایی می‌شود و نیازی به وارد کردن آن نیست اما اگر با قطعی اینترنت مواجه بودید می‌توانید وارد Setting شده سپس به بخش Cellular وارد شده و بر روی Cellular Data Network کلیک کرده و در بخش APN نام mcinet را وارد کنید. بعد از آن یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کرده تا اینترنت روی گوشی شما ست شود.

.

.

.

اما اگر از اپراتور ایرانسل استفاده می‌کنید، تنظیمات دستی اینترنت این اپراتور به صورت زیر است :

irancell

برای تنظیمات ایرانسل نیز به مانند همراه اول در گوشی‌های اندرویدی به مسیر Setting رفته سپس به بخش wireless & network وارد شوید. بر روی More تاچ کرده و سپس وارد mobile network شده و در بخش access point names نام APN همراه اول یعنی mtnirancell را وارد کنید. بعد از آن با یک بار خاموش و روشن کردن گوشی تنظیمات اینتنرنت بر روی گوشی اندرویدی شما ست شده است.
در آیفون نیز همانطور که گفته شد می‌توانید وارد Setting شده سپس به بخش Cellular وارد شده و بر روی Cellular Data Network کلیک کرده و در بخش APN نام mtnirancell را وارد کنید. بعد از آن یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کرده تا اینترنت روی گوشی شما ست شود.

internet.02

.

.

.

manba گرداوری:وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

خبرنامه

سپـــــــاس از حضور سبزتانـــــــــ

منتظر نظرات زیبای شما عزیزان هستیم

التماس دعــــــــا