احمد قریع نسبت به افزایش یورش‌ صهیونیست‌ها و یهودیان تندرو به مسجدالاقصی، تردد آنان در صحن‌های مطهر این مسجد و تحریک احساسات مسلمانان نمازگزار با شرب خمر عمدی توسط آنان در این مسجد هشدار داد.

وی با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد:

نیروهای اشغالگر اسراییلی هرساله به‌ویژه با نزدیک‌شدن به عید قربان،

به طور عمد از ورود شهروندان فلسطینی و نمازگزاران به مسجدالاقصی جلوگیری می‌کنند و این‌ها نشان‌دهنده اقدامات تحریک‌برانگیزی است که شهر قدس را در مرکز خطر حقیقی قرار می‌دهد.

mosq_Www.Shabhayetanhayi.ir

عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین تصریح کرد:

نیروهای رژیم اشغالگر روند یورش به مسجدالاقصی از سوی شهرک‌نشینان تندرو و رهبران صهیونیستی را هم‌زمان با عید «غفران» یهودیان تسهیل می‌کنند و این‌ها اقدامات یهودی‌سازی خطرناکی است که دولت اسراییل در راستای سیاست‌های هدف‌دارش برای تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی آن را دنبال می‌کند.
وی سلطه‌طلبی‌های اسراییل در منطقه «رباط الکرد»(حوش الشهابی) در نزدیکی مسجدالاقصی و جداسازی این منطقه از مسجد و صحن‌های آن و قلمدادکردن آن به عنوان مکان مقدسی برای یهودیان را محکوم کرد.

احمد قریع گفت:

شهرداری رژیم صهیونیستی در قدس پلاکاردهای جدیدی را در ورودی رباط الکرد نصب کرده و این منطقه را «المبکی الصغیر»(اسمی که معانی دینی ـ توراتی دارد) نامیده است، این رژیم پیش‌تر «حایط البراق»(دیوار غربی مسجدالاقصی) را نیز «حایط المبکی) نامیده بود.

وی در پایان نسبت به خطر حفاری‌های اسراییل در زیر مسجدالاقصی و مرمت‌هایی که این رژیم در قدس شریف به‌ویژه حوض الشهابی انجام داده است، هشدار داد و تأکید کرد: این اقدامات در راستای تلاش اسراییل برای یهودی‌سازی شهر قدس انجام می‌شود تا این شهر مقصد گردشگری و دینی برای شهرک‌نشینان صهیونیست و یهودیان سراسر جهان باشد.
بنابر این گزارش، شهرک‌نشینان صهیونیست از صبح دیروز یورش به مسجدالاقصی را از سمت باب المغاربه از سر گرفتند و این یورش با تحت کنترل و حراست شدید و گسترده نیروهای امنیتی اسراییل صورت گرفت.

manba گرد آوری: گروه خبری وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

به دلیل بروز رسانی پست ها از مطالب جدید در صفحه اصلی سایت هم دیدن نمایید(کلیک کنید)

خبرنامه

درصورت رضایت دوستان از ما,لطفا مارو با نام عنوان سایتمون

در وبلاگ یا وب سایتتون لینک نمایید!

باتشکر!