اورژانس-115

پنجمين المپياد کشوري تکنسين ها و سومين المپياد کشوري دانشجويان فوريتهاي پزشکي با معرفي نفرات برگزيده در دانشگاه علوم پزشکي مشهد به کار خود پايان داد.

به گزارش وب دا، اين المپياد که 23 الي 24مرداد با حضور 200 نفر از تکنسين ها و دانشجويان فوريتهاي پزشکي دانشگاهها و دانشکده هاي علوم پزشکي کشور به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي مشهد برگزار شد با معرفي 10 تکنسين و 3 دانشجوي برتر فوريتهاي پزشکي به پايان رسيد.

بر اساس اين گزارش اورژانس 115 تهران، دانشگاه علوم پزشکي اردبيل، دانشگاه علوم پزشکي ايران، دانشگاه علوم پزشکي مازندران، دانشگاه علوم پزشکي شيراز، دانشگاه علوم پزشکي کاشان و دانشگاه علوم پزشکي کردستان ده رتبه برتر را در گروه تکنسين هاي فوريتهاي پزشکي کسب کردند.

orjans 115 04

همچنين در بخش دانشجويي نيز دانشگاههاي علوم پزشکي شيراز، قم و مشهد موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند.

علاوه بر اهداء هداياي نقدي به تمامي شرکت کنندگان، به  نفر برتر هر گروه يک سفر عمره مفرده اهدا شد.

مدير مرکز حوادث و فوريتهاي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد با اشاره به اينکه اين المپياد در سه مرحله و با حضور 150 نفر از تکنسين ها و 50 نفر از دانشجويان فوريتهاي پزشکي کشور برگزار شد اظهار داشت:‌ از ميان شرکت کنندگان 63 نفر به مرحله دوم و 33 نفر به مرحله سوم راه پيدا کردند و در نهايت 13 نفر از تکنسين ها و دانشجويان فوريتهاي پزشکي حايز رتبه هاي برتر شدند.

دکتر وفايي نژاد خاطر نشان کرد: ‌اين المپياد با هدف تقویت بنیه علمی و عملی و عملیاتی تکنسین های فوریتهای پزشکی به عنوان نیروهای خط مقدم جبهه درمان برگزار در مشهد برگزار شد.

رييس مرکز حوادث و فوريتهاي پزشکي کشور از بهسازي آمبولانس هاي فرسوده و جايگزيني يک هزار دستگاه آمبولانس جديد خبر داد.

orjans 115 09

به گزارش وب دا، دکتر امين صابري نيا در حاشيه پنجمين المپياد کشوري تکنسين ها و سومين المپياد کشوري دانشجويان فوريتهاي پزشکي در مشهد با اشاره به اينکه در حال حاضر بيش از 40 درصد از ناوگان آمبولانس هاي کشور فرسوده است اظهار داشت:‌ آمبولانس هاي خريداري شده، از نيمه دوم سال جاري با توجه به نياز مراکز توزيع مي شود.
وي با اشاره به اينکه راه اندازي 14 پايگاه امداد هوايي در چهارده منطقه کشور در راستاي ارتقاء سطح خدمات پيش بيمارستاني صورت گرفت اظهار داشت: ‌بر اساس گزارش هاي دريافتي در اين مدت 38 ماموريت امداد هوايي در سطح کشور انجام شده که اين امر موجب نجات جان 77 نفر از هموطنان شده است.

رييس مرکز حوادث و فوريتهاي پزشکي کشور سطح بندي علمي تکنسين هاي مراکز فوريتهاي پزشکي کشور را از ديگر برنامه هاي اين مرکز عنوان کرد و اظهار داشت:‌ يکي از موضوعات اصلي در حوزه خدمات به شهروندان، افزايش مهارت و ارتقاء سطح علمي تکنسين هاي مراکز فوريتهاي پزشکي و اورژانس هاي پيش بيمارستاني است که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي در سال جاري به آن توجه و تاکيد کرده است.

دکتر صابري نيا با اشاره به اينکه در حال حاضر 14 هزار نيروي عملياتي در بيش از دو هزار پايگاه اورژانس 115 جاده اي و شهري به شهروندان خدمات ارائه مي دهند خاطر نشان کرد:‌ برگزاري المپياد هاي علمي و عملي تکنسين ها و دانشجويان فوريتهاي پزشکي گامي موثر در افزايش سطح علمي و عملياتي و ارتقاء سطح خدمات به شهروندان به شمار مي رود.

وي خاطر نشان کرد:‌تکنسين هاي فوريتهاي پزشکي بايد همواره  به بروز رساني علمي خود توجه داشته باشند تا بتوانند در کمترين زمان بهترين خدمات را به سانحه ديدگان و يا بيماران ارائه دهند.

دکتر صابري تصريح کرد:‌علاوه بر ارتقاء سطح علمي، حفاظت از تجهيزات مراکز فوريتهاي پزشکي از ديگر مواردي  است که تکنسين هاي فوريتهاي پزشکي بايد به آن توجه داشته باشند.

.

.

manba منبع :   دانشگاه علوم پزشکی مشهد

Liner Shabha_Www.Shabhayetanhayi.ir (16)

به دلیل بروز رسانی پست ها از مطالب جدید در صفحه اصلی سایت هم دیدن نمایید(کلیک کنید)

درصورت رضایت دوستان از ما,لطفا مارو با نام عنوان سایتمون

در وبلاگ یا وب سایتتون لینک نمایید!

 با نهایت احترام