[box type=”info” align=”aligncenter” ]هزینه زندگی در شهرهای مختلف کاملا متفاوت با یکدیگر است. گاه با مبلغی که در یک شهر می توان خانه خرید، در شهر دیگر تنها می توان یک هفته در یک هتل اقامت داشت. نگاهی داریم به جدیدترین فهرست گران ترین شهرهای جهان.[/box]

موارد بسیاری هزینه های زندگی در یک شهر را تعیین می کنند، مواردی همانند قیمت منازل، هزینه حمل و نقل و مکان جغرافیایی.

گاه یک شهر به دلیل مرکز تجاری بودن گران است و گاه به دلیل زیبایی ساخت شهر. در یکی از جدیدترین گزارش هایی که توسط یک موسسه گردشگری منتشر شده 10 مورد از گران‌ترین شهرهای جهان معرفی شده اند.

شهرهای که در این فهرست قرار گرفته اند از چند قاره جهان هستند و نام بیشتر آن ها به گوش اکثریت مردم آشنا است.

1-سیدنی:

کشور سیدنی سال گذشته جایگاه ششم را در اختیار داشت و به نظر می رسد که هزینه های زندگی در این شهر امسال کاهش یافته است. شهر سیدنی در استرالیا واقع است و یکی از پربازدید ترین شهرهای توریستی جهان است.

sidny_Www.Shabhayetanhayi.ir

2-تورونتو:

یکی از زیباترین شهرهای جهان در منطقه ای خوش آب و هوا. این شهر نمونه از یک شهر مدرن استو به شهروندان خود می تواند بهترین امکانات را ارایه دهد. همه این ویژگی ها باعث شده تا تورونتو نیز یکی از گران قیمت ترین شهرهای جهان باشد.

Toronto-city_Www.Shabhayetanhayi.ir

3-هلسینکی:

پایتخت کشور فنلاند یکی از بهترین نقط توریستی اروپا محسوب می شود و توانسته تا با قیمت های بالای خود جایگاه هشتم این فهرست را به دست آورد.

helsinki-Www.Shabhayetanhayi.ir

4-کپنهاگ:

پایتخت دومی که در این فهرست توانسته جای گیرد شهر کپنهاگ واقع در دانمارک است. این شهر تعدادی از بهترین و گران ترین رستوران های اروپا را در خود جای داده است.

Kopenhagen_Www.Shabhayetanhayi.ir

5-زوریخ:

یکی از معروف ترین نقاط توریستی اروپا شهری است که مرکز بسیاری از معاملات بانکی بین المللی است. این شهر توانسته جایگاه ششم گران ترین شهرهای جهان را به دست آورد.

zurich-Www.Shabhayetanhayi.ir

6-اسلو :

پایتخت نروژ شهری بسیار گران قیمت است که هزینه های حمل و نقل شهری در آن بسیار سرسام آور است. در صورتی که برای طی یک مسافت 3 کیلومتری تصمیم به تاکسی گرفتن داشته باشید باید هزینه ای بیش از 50 دلار پرداخت کنید.

oslo_WWW.Shabhayetanhayi.ir

7-استکهلم:

شهری که هزینه یک وعده غذا در آن نزدیک به هزینه یک هفته زندگی در یک شهر ارزان قیمت است. اگر تصمیم دارید تا در این شهر چندان خرج نکنید، بهتر است به رستوران های آن نزدیک نشوید.

stockholm_Www.Shabhayetanhayi.ir

8-نیویورک:

شهری با تعدادی از گران ترین هتل های جهان. این شهر پر آسمان خراش همیشه حزیی از گران ترین ها بوده است و اهمیت تجاری آن نیز روز به روز به ارزش آن می افزاید.
Newyork_Www.Shabhayetanhayi.ir

9-پاریس:

شهری که این روزها به دلیل توریست های بسیار به یکی از کثیف ترین شهرهای جهان تبدیل شده است در این فهرست جایگاه دوم را دارد. افرادی که تصمیم دارد به این مکان سفر کنند شاید بهتر باشد تا به کشورهای همسایه نیز سری بزنند تا آرامش بیشتری داشته باشند.

Paris_Www.Shabhayetanhayi.ir

10-لندن:

یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا است که امسال توانست جایگاه نخست گران ترین شهرهای جهان را به خود اختصاص دهد. هزینه یک تعطیلات دو روزه در این شهر بیش از 500 دلار است.
london-Www.Shabhayetanhayi.ir

manba منبع:اختصاصی از :گروه رسانه ای وب سایت بزرگ شبهای تنهایی

به دلیل بروز رسانی پست ها از مطالب جدید در صفحه اصلی سایت هم دیدن نمایید(کلیک کنید)

درصورت رضایت دوستان از ما,لطفا مارو با نام عنوان سایتمون

در وبلاگ یا وب سایتتون لینک نمایید!

باتشکر!