Acne(www.shabhayetanhayi.ir)

برخی از داروهای مالیدنی یا موضعی ضد جوش منجر به تحریک ، خشکی ، قرمزی و یا خارش پوست می شوند برای مقابل با این مشکل باید چند قانون کلی رعایت شود :

–  در شروع مصرف داروهای موضعی باید از مقدار کم و مدت مواجهه ( مدت زمانی که دارو روی پوست می ماند )  کوتاه استفاده شود تا پوست به تدریج به داروها عادت کند .

– باید میزان مصرف داروها ( چه از لحاظ مقدار و چه از لحاظ  مدت مواجه ) براساس تحمل پوست تنظیم شود یعنی اگر به دنبال مصرف داروهای موضعی پوست خشک یا قرمز شده نوبت بعدی مقدار کمتر دارو استفاده شود و همچنین مدت مواجهه دارو با پوست کاهش یابد. دارو پس از مثلا پنج دقیقه ، یک ربع یا یک ساعت شسته شود.

– هرگز نباید روی پوست قرمز و ملتهب داروی مالیدنی محرک  استفاده شود اگر به دنبال مصرف داروهای مالیدنی ، پوست شما قرمز و ملتهب شده صبر کنید تا قرمزی و التهاب بخوابد و سپس داروها را ادامه دهید.

– داروهای مالیدنی را فقط در نواحی ایجاد جوش استفاده کنید . مثلا اگر جوش ها فقط در ناحیه پیشانی ایجاد می شوند داروها را فقط به ناحیه پیشانی بمالید اگر جوش در همه صورت پراکنده است داروها را به همه صورت بمالید.

– بیاد داشته باشید نواحی تحتانی صورت مثل چانه و اطراف دهان به دارها حساس تر هستند و بیشتر در معرض خشکی  و قرمزی می باشند داروها را در این ناحیه با احتیاط مصرف کنید

همیشه از یک شوینده ملایم برای شستشوی صورت استفاده کنید . صابون های که پوست را خشک می کنند برای افرادی که در حال مصرف داروهای موضعی هستند مناسب نیستند . شوینده ایی برای پوست ایده ال است که به دنبال شستشو ، پوست را خشک نکند اگر پوست با آب خالی تمیز می شود نیازی به استفاده از شوینده نیست .

– همیشه از یک مرطوب کننده مناسب و فاقد چربی استفاده کنید استفاده از یک مرطوب کننده به دنبال هر بار شستشوی صورت پوست را نرم کرده و تحمل پوست را به داروهای موضعی افزایش می دهد.

 

به دلیل بروز رسانی پست ها از مطالب جدید در صفحه اصلی سایت هم دیدن نمایید(کلیک کنید)

yahoo......shabhayetanhayi

درصورت رضایت دوستان از ما,لطفا مارو با نام عنوان سایتمون

در وبلاگ یا وب سایتتون لینک نمایید!

باتشکر!