طرح زايمان طبيعي رايگان در 16 بيمارستان زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي مشهد اجرايي مي شود .

Newborn Baby Crying in Hospital

به گزارش وب دا، کارشناس مسئول مامايي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکي مشهد با تاکيد بر اينکه اين طرح پس از ابلاغ، اجرايي خواهد شد، اظهار داشت: ‌اين طرح در 11 بيمارستان دولتي در شهرستان هاي استان و پنج بيمارستان امام رضا(ع)، قائم(عج)، هاشمي نژاد، دکتر شريعتي و ام البنين(س) در مشهد اجرا مي شود.

فاطمه دستفان با بيان اينکه در واقع هدف از اجراي طرح زايمان طبيعي، ارتقاي شاخص سلامت مادر و نوزاد است، افزود: در حالي که 50 درصد زايمان ها در ايران به صورت سزارين است در قالب اجراي اين طرح، براي زايمان طبيعي مشوق هایی براي ماماها و متخصصان زنان در نظر گرفته مي شود

بدیهی است این طرح همزمان در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر نیز اجرایی گردید!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت  روز جهانی ماما پیامی را صادر کرد .

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار در  این پیام خطاب به ماماهای شاغل در مراکز درمانی و بهداشتی خراسان رضوی آورده است :قدردان شما هستیم که با تحمل لحظه های دشوار ،سبزی نگاهتان را تقدیم سیمای لطیف نوزادان می نمایید.

مامایی هنری که علم را به خدمت می‌گیرد‌‌ تا عشق را در معرکۀ راز و تجلیگاه آفرینش به نمایش گذارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان رضوی در این پیام با اشاره به گستردگی فعالیت کارشناسان مامایی آورده است گستره فعالیت ماماها از سطوح مشاوره و مراقبتهای دوران بلوغ، بارداری،زایمان تا یائسگی  و غربالگری است و این امر نشان دهنده اهمیت این حرفه در نظام سلامت کشور است.

جامعه مامایی با نقش محوری خود در تأمین سلامت بانوان و نوزادان، اصلی‌ترین حلقة تأمین سلامت خانواده را تشکیل می‌دهند و گرامیداشت روز جهانی ماما ، فرصت مغتنمی است برای جلب توجه هر چه بیشتر مردم و مسئولان نسبت به جایگاه و اهمیت حرفه مامایی در ارتقا سلامت خانواده و تامین سلامت جامعه.

اینجانب ضمن گرامیداشت  تلاش ‌های خداپسندانه جامعه ی  مهربان و از خود گذشته ای که دانش و مهارت حرفه‌ ای را به زیور اخلاص، ایثار و معنویت آراسته، سلامتی و توفیق روز افزون این تلاشگران عرصه سلامت را از درگاه ایزد منان خواستارم.

منبع : سایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

جمع آوری شده توسط گروه اخبار وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

جداکننده-متحرک و ثابت_shabhayetanhayi.ir (14)

به دلیل بروز رسانی پست ها از مطالب جدید در صفحه اصلی سایت هم دیدن نمایید(کلیک کنید)

درصورت رضایت دوستان از ما,لطفا مارو با نام عنوان سایتمون

در وبلاگ یا وب سایتتون لینک نمایید!

باتشکر!