قدس ویژه خراسان:

جمعی از زنان گنابادی در اعتراض به مرگ دومین زن باردار گنابادی در بیمارستان، مقابل فرمانداری این شهر تجمع کرده وخواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

این افراد پس از حضور در سالن اجتماعات فرمانداری به بیان نظرات و گلایه‌های خود پرداختند.

خانم فتح نیا خواهر متوفی با انتقاد شدید از وضعیت بهداشتی شهر گفت:

چرا این شهرستان با داشتن بیش از 100 هزار نفرجمعیت تنها سه متخصص زن داشته باشد که مردم مجبور باشند به نزد همین افراد بروند و مطب برخی از این افراد همیشه آنقدر شلوغ است، که همیشه با اعتراض بیماران مواجه است و اغلب روزانه بیش از 100 بیمار را در مطب علاوه بر زایمانهای بیمارستان می‌بیند.

وی افزود:

چرا این دکتر زیر میزی می‌گیرد و هیچ کس هم پیگیری نمی‌کند؟

چرا موقع ویزیت بیش از 4 تا 5 نفر را به داخل اتاق می‌برد و هر بیمار را کمتر از یک دقیقه معاینه می‌کند و قبل از شنیدن شرح حال بیمار ویزیت می‌کند؟

چرا پزشکان بیماران را در شرایط حساس به ماماها ارجاع می‌دهند؟ چرا برخی پرستاران بیمارستان با بیماران بدرفتاری می‌کنند؟ و چرا آزمایشهای پزشکان گنابادی را در مشهد قبول نمی‌کنند؟

مادر مرحومه فتح نیا نیز با انتقاد از این موضوع گفت:

دختر من برای زایمان دوم 9 ماه تحت نظر پزشک متخصص بوده و هیچ مشکلی نداشته است، پس چرا باید در این زمانه که تمام تجهیزات وعلم پزشکی پیشرفت کرده مادری بر اثر زایمان فوت کند.
وی گفت: مرگ دختر من و چندین زن باردار دیگر نتیجه اشتباهات پزشکان گنابادی است که باید جوابگو باشند.

gonabad-farmandari-www.shabhayetanhayi.ir

پیگیری مرگ مادر باردار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم با تسلیت به خانواده های داغدار و عذرخواهی از این اتفاق ناگوار و اینکه معاون درمان و رئیس دانشگاه در مأموریت خارج شهرستان حضور داشته و نتوانسته در این جلسه حضور یابد، گفت: مرگ مادر اتفاقی است که حتی وزیر بهداشت از آن آگاه می‌شود و قول اخلاقی و وجدانی می‌دهیم که موضوع را بررسی ومقصر را معرفی کنیم.

دکتر عالمی افزود:

هم اکنون 4 متخصص در حال بررسی این موضوع هستند وتا نتایج آزمایشها و بررسی‌ها مشخص نشود نمی‌توان علت مرگ را اعلام کرد.

تشکیل شورای تأمین

فرماندار گناباد هم در این جلسه با اظهار تأسف و تسلیت به این خانواده‌ها و تقدیر وتشکر از این اقدام زنان در خصوص پیگیری موضوع گفت:

پس از این اتفاق شورای تأمین تشکیل و دادستان شهرستان به عنوان مدعی العموم پیگیر موضوع هستند، هر چند خانواده مرحومه هم باید با جدیت پیگیر این اتفاق باشند.

گفتنی است، در کمتر از یک هفته یک مادر باردار در بجستان قبل از زایمان جان سپرده و در بیمارستان گناباد هم یک مادر 32 ساله هنگام زایمان جان خود را از دست داده است.

منبع:  وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے

جداکننده.متحرک.وثابت-www.shabhayetanhayi.ir (20)

 

درصورت رضايت دوستان از ما,لطفا مارو با نام عنوان سايتمون

در وبلاگ يا وب سايتتون لينك نماييد!

باتشكر!