apple.Www.Shabhayetanhayi.ir

هکر‌ها با سوء استفاده از این حفره امنیتی در نرم‌افزار موبایلی اپل می‌توانند به

رمز‌گذاری‌کاربر دست پیدا کنند و در صورتی که فرد با استفاده از یک شبکه بی‌سیم نا امن مثلا با استفاده از wi-fi رستوران‌ها و اماکن عمومی به اینترنت وصل شود؛

هکر‌ها می‌توانند مبادلات بین کاربر و سایت‌های محافظت شده مانند جی میل و فیس بوک را مشاهده کنند و یا تغییر دهند. حتی اگر از موبایلی هم غیر از محصولات اپل است استفاده می کنید

hacker.Www.Shabhayetanhayi.ir

استاد رمزنگاری دانشگاه جانز هاپکینز ، این نقص امنیتی را فاجعه‌ای فراتر از  تصور ارزیابی می‌کند.البته تا به حال درباره این نقص امنیتی شفاف سازی نکرده اما به نظر می‌رسد به روز رسانی‌ اخیر نرم‌افزار موبایلی اپل در واقع تلاشی برای وصله کرده این حفره امنیتی باشد.

کمپانی اپل به تازگی آپدیت جدیدی از سیستم عامل موبایلی خود را با شماره نسخه iOS 7.0.6 منتشر کرده است که برای رفع برخی مشکلات امنیتی پیش از ارائه iOS 7.0 برای آی‌دیوایس‌ها قابل دریافت است.

apple.Www.Shabhayetanhayi.ir

نسخه‌های قبلی iOS در برخی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها دارای مشکلاتی در تأییدنامه SSL بودند که در آپدیت جدید رفع شده است. استاد رمزنگاری دانشگاه جانز هاپکینز می‌گوید که بدون اصلاح این نقص امنیتی، هکر می‌تواند خود را به جای کاربر جا بزند و حتی به اطلاعات مالی او نیز دست پیدا کند.

برخی محققان امنیتی  می‌گویند که نقص مشابه در نسخه‌های فعلی از مک OSX وجود که در لپ‌تاپ‌ها و سیستم‌های رومیزی اپل استفاده می‌شود هم وجود دارد.

apple.Www.Shabhayetanhayi.ir

منبع:  وب سایت بزرگ شبهاے تنهایے