گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که نوکیا قصد دارد پایان ماه جاری میلادی در “کنگره جهانی تلفن‌همراه”(MWC 2014) از انواع گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود رونمایی کند.

هفته آینده منتظر گوشی های اندرویدی نوکیا باشید!

nokiaa-android.Www.Shabhayetanhayi.ir

به گزارش دنیای فناوری اطلاعات ؛

  این گوشی‌ها در سری محصولات معمولی طبقه‌بندی می‌شوند و در حالی که هسته مرکزی تمامی آن‌ها را سیستم‌عامل اندروید تشکیل می‌دهد، شرکت نوکیا قصد دارد ابزارها و خدمات ویژه خود از جمله جست‌وجوگر Bing، نقشه الکترونیکی Here و سرویس ارتباطی Skype MSN را به این پلتفورم اضافه کند.

نوكيا.Www.Shabhayetanhayi.ir

گوشی‌های هوشمند اندرویدی هم‌اکنون بیش از ۸۰ درصد بازار جهانی گوشی‌ها را در اختیار دارند و سهم ویندوز فون از آن به کمتر از ۴ درصد می‌رسد.

بر این اساس می‌توان گفت نوکیا راه دیگری پیش‌روی خود نمی‌بیند تا عرضه مدل‌های مختلف گوشی‌های اندرویدی بتواند کاربران بیشتری را به سمت محصولات مبتنی بر ویندوز فون بکشاند.

در سال ۲۰۱۳ میلادی در مجموع ۲۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون راهی بازار جهانی شد که ۳۰ میلیون دستگاه از آن‌ها را شرکت نوکیا ساخته بود.

نوكيا.Www.Shabhayetanhayi.ir

همچنین شایعاتی منتشر شده است که بر اساس آن گفته می‌شود شرکت مایکروسافت قصد تولید نسل جدید گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز با قابلیت پشتیبانی از فروشگاه اینترنتی Google Play را دارد تا از این طریق فروشگاه اینترنتی Windows Phone Store خود را تقویت کند.

نوكيا.Www.Shabhayetanhayi.ir

manba...shabhayetanhayi.ir منبع: وب سایت بزرگ شبهای تنهایی