.

برخی از اقلام موادغذایی که شما باید با احتیاط بخورید:

.

1- غذاهای بدون چربی:

اگر  بدون چربی هستند، به این معنا نیست که بدون کالری است. چربی به طور کلی توسط شکر و سدیم جایگزین شده است. شکر است و سپس به چربی تبدیل شده و در بدن شما مانند چربی ذخیره می شود.

2- سالادها:

بسیاری از سالادها  با مواد پر کالری، مانند پنیر، بیت بیکن، آجیل، آووکادو و سس خامه بسته بندی شده. آنها همچنین از روغن، کره، سس مایونز و سایر سس ها چربی انباشته شده اند.

3-شکلات های انرژی زا:

فقط به خاطر آنکه در بسته بندی فانتزی با ادعای سلامت آمده به این معنا نیست که آنها سالم هستند. بسیاری از اینها پر از آرد سفید، شکر و برخی را می توان حاوی  چربی اشباع شده بالا دانست و حاوی هیچ فیبری نیستند.

شکلات.shabhayetanhayi.ir

4- آب میوه:

ماده اصلی موجود در آن آب میوه است که فاقد فیبر موجود در خود میوه است.

5- شیرین کننده های مصنوعی:

شیرین کننده های مصنوعی مثل آسپارتام باید به شدت اجتناب شود. آنها نه تنها مواد شیمیایی تند و زننده هستند، بلکه به چاقی و دیابت متصل می شوند.

6- نوشیدنی های انرژی زا:

اینها حاوی 10 قاشق چایخوری شکر هستند . به گزارش انجمن قلب آمریکا (AHA)، مصرف قندی که در روز برای زنان و مردان توصیه می شود  5 و 9 قاشق چای خوری است.

7-مواد غذایی منجمد:

بسیاری از وعده های غذایی یخ زده بین 700-1800 میلی گرم سدیم دارند. در حالی که حداکثر دوز روزانه توصیه شده 2300 میلی گرم است.

8- ماست طعم دار:

اینها حاوی قند با طعم میوه های مصنوعی اند که به عنوان چربی ذخیره می شوند. اینها به عنوان محصولات سالم / بدون چربی به بازار عرضه شده، اما هنوز هم یک منبع مخفی از مواد غذایی پر کالری اند. غذاهای طعم دار همچنین مقدار سدیم بالا داشته باشد. ماست ساده را انتخاب کنید .

9- سس گوجه فرنگی:

قند و سدیم در آنها بسیار بالا است. اینها همچنین دارای شربت ذرت اند که با افزایش نرخ چاقی و دیابت نوع 2 مرتبط است.

yahoo......shabhayetanhayi